Seks pielgrzymka

Siedem stosunków płciowych z nieznajomymi pod rząd to rytuał niektórych indonezyjskich muzułmanów, którzy raz na 35 dni odbywają pielgrzymkę na Górę Seksu. Wszystko w ramach religijnego rytuału, który ma im zagwarantować szczęście i pasmo sukcesów. Robią to politycy, żonaci faceci, kury domowe.
seks-pielgrzymka.jpg

Historię w swym programie dla australijskiej telewizji SBS opisał Patrick Abboud. Wybrał się z ukrytą kamerą do Gunung Kemukus, zwanym też Górą Seksu, na wyspie Jawa przynależnej do Indonezji. Słyszał o ciekawym rytuale religijnym muzułmanów, którzy stanowią 87% populacji tego kraju. Zastrzega jednak, że to połączenie wierzeń islamskich, hinduistycznych i buddyjskich charakterystyczne dla tego regionu.

seks-pielgrzymka-1.jpg

Wieczoru, którego wybrał się na Górę Seksu, było tam około 8 000 osób. Politycy, oficjele, kury domowe, prostytutki, żonaci, zamężne i wszyscy niewymienieni. By mieć szczęście i powodzenie muszą odbyć na miejscu siedem stosunków z nieznajomymi osobami z rzędu. Raz na 35 dni. Jednak na miejscu jest więcej facetów niż kobiet, więc szybko rozwinęły się tam płatne usługi seksualne.

Nie tylko udział prostytucji w rytuale religijnym może zaskakiwać na Jawie. Pielgrzymki i ich finał to tajemnica poliszynela nie tylko dla Indonezyjczyków, ale i dla rządu. Państwo nie tylko nie interweniuje, ale i pobiera opłaty od turystów, którzy chcą zobaczyć jawajską rozpustę na żywo. Patrick mówi, że na Górze Seksu rozstawione są stragany i odbywają się spektakle uliczne, a całość porównuje do swoistego karnawału.

seks-pielgrzymka-2.jpg

Jeden z napotkanych przez Abbouda u szczytu facetów mówi, że przyszedł tu z kumplami na karaoke. Po przekopaniu YouTube`a, natknęliśmy się na filmiki ze śpiewanymi występami. Kolejna osoba na drodze redaktora to Mardiyah - wdowa z okolicznej wioski. Kończy właśnie swoją pielgrzymkę, bo odbyła siedem stosunków seksualnych z nieznajomymi podczas swego pobytu. Mówiła, że polepszyło jej się w biznesie od kiedy poddaje się rytuałowi.

seks-pielgrzymka-3.jpg

Patrick odwiedził klinikę zlokalizowaną na Górze Seksu. Dyżurujący tam lekarz mówi, że większość pracowników seksualnych tam stacjonujących ma HIV. Mężczyźni zazwyczaj nie zabezpieczają się, więc to powoduje rozprzestrzenianie się wirusa.

Tradycja seks pielgrzymek sięga podobno XVI wieku, kiedy młody indonezyjski książę wdał się w romans ze swoją macochą. Szukając azylu do igraszek, schronili się właśnie w Gunung Kemukus. Przyłapano ich, gdy uprawiali seks. W trakcie zbliżenia zabito ich i zakopano. Obecnie wierzy się, że trzeba dokończyć to, co zaczęli (siedmiokrotnie), by cieszyć się szczęściem i sprzyjającym losem.

seks-pielgrzymka-4.jpg

W Indonezji seks przedmałżeński jest czymś haniebnym w wykonaniu kobiet, jednak mężczyzna ma przyzwolenie na „zdobywanie” doświadczenia. Seks pozamałżeński jest czynem potępianym. Teoretycznie. Jak na całym świecie. Teoretycznie.Program "Sex Mountain" można obejrzeć w programie Dateline na kanale SBS ONE.

Dodał(a): gianni Wtorek 18.11.2014