Seks oralny pomaga w urodzeniu dziecka

Zaskakujące wyniki badań dotyczące narodzin dziecka. Pomaga w tym seks oralny, a dokładnie. Metoda jest potwierdzona naukowo.
seksoralny.jpg

Może to się wydawać dziwne, ale tak, seks oralny zwiększa szanse na urodzenie dziecka. Sami jesteśmy tym zaskoczeni, ale to fakt. Potwierdzili to naukowcy z Leiden University Medical Center w Holandii.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Seks opóźnia starzenie

Co ciekawe, badania dotyczyły trudnej dla par sytuacji, czyli poronienia. Okazuje się, że seks oralny może pozytywnie wpływać na ciążę. Jak to ustalono?

Chodzi o spermę

Badanie dotyczyło możliwych przyczyn tzw. "poronień nawracających". Wzięły w nim udział kobiety, które co najmniej trzykrotnie straciły ciążę przed 20. tygodniem. Ale również te, które donosiły ciąże. Naukowcy zadali także pytania dotyczące życia seksualnego i porównali wyniki.

Okazało się, że kobiety, które nie poroniły, znacznie częściej uprawiały seks oralny. Według badaczy chodzi o to, że dzięki wchłanianiu w jelitach męskich antygenów HLA, organizm kobiety jest lepiej przygotowany na przyjęcie zarodka posiadającego materiał genetyczny ojca. Bo tak, tu chodzi po prostu o spermę.


Zobacz także: Tak dziś wygląda gwiazda Słonecznego Patrolu
Dodał(a): Tomasz Orszulak Czwartek 23.01.2020