Radar niewierności

Obcym ludziom wystarczą 3-4 minuty obserwacji Twojego zachowania w obecności zdradzanej ukochanej, by trafnie obstawić Twoją niewierność.
radar-wierności.jpg

Jak rozpoznać niewierność? Dr Nathaniel Lambert - profesor na uczelni Brigham Young University's School of Family – przeprowadził w tym celu doświadczenie na 51 „zakochanych” parach. „Zakochanych”, bo nie wszystkie były sobie wierne. Badani mieli w tajemnicy przed partnerami wypełnić ankietę wierności, po czym wpuszczono ich razem do pokoju, w którym dostawali proste zadanie do wykonania wspólnie. Podczas tej aktywności byli filmowani przez 3-4 minuty. Następnie materiał pokazano sześciu obcym osobom.

Ich typowania porównano z wynikami ankiet. Okazało się, że z bardzo dużą dokładnością (nie podano konkretnych liczb, ale wykluczono przypadkowość) nieznajomi byli w stanie wskazać niewierne pary. Dr Lambert powtórzył badanie.

Tym razem 43 pary były oceniane przez pięcioro nieznajomych i wyniki były podobne. Doktor  Frank Fincham z Florydy przypuszcza, że to ewolucyjny rozwój wykształcił w nas taki naturalny „radar niewierności” po to, by nie tracić czasu na wychowywanie nie swojego potomstwa.

Jeśli masz zatem wątpliwości co do wierności swojej partnerki, pokaż ostatnie wideo z wakacji przypadkowym przechodniom. Zanim jednak zrobisz awanturę potencjalnej zdrajczyni, pamiętaj, że doktor Lambert musi wykonać jeszcze więcej badań, by wypracować stuprocentowo skuteczną metodę na wykrycie niewierności, o naukowiec czym sam ostrzega.

Dodał(a): daktor Wtorek 14.10.2014