Przełomowa antykoncepcja dla mężczyzn - implant

Po 20-stu latach pracy nad tym pomysłem, niemiecki wynalazca w końcu opracował antykoncepcyjny implant dla mężczyzn umożliwiający im włączanie i wyłączanie przepływu spermy w nasieniowodzie. To może być prawdziwy przełom, jeśli chodzi o metody zapobiegania ciąży stosowane przez facetów!

bimek slv antykoncepcyjny implant dla mężczyzn

Choć pomysł antykoncepcyjnego implantu dla mężczyzn, składającego się z - uwaga - przełącznika znajdującego się wewnątrz jądra, który umożliwia kontrolowanie przepływu nasienia przez cewkę moczową (!), wydaje się dosyć abstrakcyjny, wynalazca, Clemens Bimek uzyskał już patent na swój produkt i stworzył jego działający prototyp. Teraz oczekuje na pierwsze badania kliniczne, które potwierdzą, czy wszystko działa jak należy.

Bimek SLV, bo o nim mowa, wykonany jest ze specjalnego polimeru tzw. "peek-optima", który regularnie stosuje się do wytwarzania implantów. Produkt ma być umieszczany w nasieniowodzie, w trakcie 30-minutowego zabiegu. Po wszczepieniu, przełącznik może być odczuwany przez skórę moszny i ma służyć mężczyznom do włączania i wyłączania przepływu spermy w nasieniowodzie. Urządzenie mierzy 18 mm długości i waży tylko 2 gramy.

bimek slv antykoncepcyjny implant

Antykoncepcyjny implant ma być prawdziwą rewolucją - przede wszystkim nie będzie pozbawiał mężczyzn płodności na zawsze - w każdej chwili będzie można go dezaktywować, co daje mu przewagę nad stosowaną do tej pory wazektomią. Oprócz tego ma być on również skuteczniejszy niż prezerwatywy i pozbawiony hormonów jak kobiece pigułki.

Pierwszą osobą, która stanie się posiadaczem innowacyjnego implantu ma być jego twórca. Wraz z nim badaniom klinicznym podda się także 25 wolontariuszy. Niektórzy eksperci podchodzą jednak do tematu bardzo sceptycznie i zgłosili już swoje obawy, co do stosowania implantu do celów antykoncepcyjnych. Na przykład, Wolfgang Buhmann, rzecznik Związku Zawodowego Niemieckich Urologów, wyjaśnił, że "produkt może spowodować powstanie blizn w nasieniowodzie", co może grozić zablokowaniem przepływu plemników nawet po przełączeniu przełącznika.

Cóż, wszystko okaże się już niebawem!

źródło: IFLS


Dodał(a): Bartosz Joda, fot. Bimek SLV Wtorek 12.01.2016