Preferencje wiekowe płci

Okazuje się, że 20- i 50-latek mają takie same preferencje co do wieku idealnej laski. Dziewczyny z kolei są bardziej skomplikowane (serio?!), ale przewidywalne (to oczywiste). Po 29. roku życia następuje wielka zmiana.
preferencje-wiekowe.jpg

Współzałożyciel serwisu randkowego OkCupid.com, Christian Rudder, zebrał obszerne dane z wielu lat działalności i przedstawił preferencje wiekowe kobiet i mężczyzn odwiedzających jego portal.

Okazuje się, że panie do 29. roku życia wybierają starszych facetów. Wydaje się to oczywiste, bo podobno rozwijamy się odrobinę wolniej od nich. Oczywiście obstawiam, że za badaniem, które miało temu dowieść stoi kobieta. Po tym newralgicznym czasie – zmiana kodu „trójka” z przodu - kobietom zaczyna się palić grunt pod nogami i zdają sobie sprawę z tykającego zegara, więc albo wychodzą za mąż, albo szukają młodszego partnera, by samej odjąć sobie parę lat. Absolutnym przełomem jest u nich wspomniany 29. rok życia, kiedy rozglądają się już za młodszymi ogierami.
Na czarno wiek kobiet, na czerwono wiek partnera pasującego im najbardziej:
kobiety-wola-mezczyzn.jpg

U panów sprawa jest dużo prostsza. Można by ująć nasze preferencje w krótkim zdaniu: wszyscy wolimy 20-latki. Rozwijając – zdecydowana większość facetów w przedziale wiekowym 20 – 50, wybierała w serwisie dziewczyny, które właśnie w swoim „kodzie” otrzymały dwójkę z przodu. Niektórzy próbowali swoich szans u lasek o rok, dwa lub trzy starsze, ale rzadko wskazywali te powyżej 24 roku życia. Te były już zbyt leciwe.
Na czarno wiek mężczyzn, na czerwono wiek partnerki pasującej im najbardziej:
mezczyzni-owla-kobietyh.jpg

To oczywiście duże uogólnienie i statystyka, bo jak widzimy na bardziej szczegółowym wykresie, młodzi mężczyźni byli zafascynowani MILFami oraz gorącymi trzydziestkami. Po krótkiej retrospekcji, podpisuję się pod badaniami pana Ruddera. Czym jest powodowany nasz wybór? Może próbą „wychowania” sobie dziewczyny? Ale przy ich obecnej emancypacji, możemy raczej sami dać się wytresować. Może młodym ciałem? Kobiety w końcu ćwiczą tak, że ciała 40-latek są niejednokrotnie bardziej jędrnie niż połowę młodszych lasek.
Bardziej szczegółowe preferencje panów:
mezczyzni-wola-kobiety-wykr.jpg

Choćbyśmy się głowili i próbowali uciec od niecnych myśli, nie uda się. Wiele badań potwierdziło do tej pory, że szukamy odpowiedniej osoby do przekazania z nią naszych genów dalej. Młoda dziewczyna wydaje się najlepszym nośnikiem naszego potomstwa. Kobiety w starszych facetach widzą bardziej obrotnego opiekuna stada, aniżeli w niedojrzałych równolatkach lub młodszych chłopcach.

Dyskutuj z autorem na Twitterze

Dodał(a): Paweł Jaśkowski Wtorek 22.09.2015