Połowa facetów nie wie, gdzie jest wagina

Zdaje się, że my, faceci, mamy dość małą świadomość budowy anatomicznej kobiet. Jak wykazało bowiem badanie, równo połowa mężczyzn nie potrafiła wskazać, gdzie jest wagina.

Mężczyźni mają swoje trzy ulubione miejsca na ciele kobiety: piersi, pupę i cipkę, i oczywiście żaden z nich nie ma problemu z lokalizacją tych trzech miejsc. Każdy facet, który skończył 16 rok życia, wie także, czym jest wagina, i zapytany o to, gdzie ona się znajduje, raczej nie wskaże okolic głowy.

Jednak fakt, że faceci trafnie wskazują położenie waginy w okolicach krocza kobiety, nie oznacza, że jest to poprawna odpowiedź. A przynajmniej nie w stu procentach.

Badanie
przeprowadzone przez The Eve Appeal – fundację zajmującą się leczeniem ginekologicznych nowotworów – wykazało bowiem, że połowa mężczyzn z Wielkiej Brytanii nie potrafi podać dokładnej lokalizacji waginy na szczegółowym diagramie kobiecych narządów rozrodczych.

2 tys. facetów otrzymało wspomniany diagram i miało na nim zaznaczyć m.in. wargi sromowe, macicę, szyjkę macicy, jajniki, jajowody i waginę (pochwę) właśnie. I dokładnie połowa z nich poległa na tym, zdawałoby się, prostym zadaniu.

Co ciekawe, jak wykazało badanie przeprowadzone rok wcześniej przez tę samą fundację, kobiety nie są wcale wiele lepsze. Aż 44 proc. z nich nie wiedziało, gdzie znajduje się pochwa. 

Zapominalstwo, czy  może niewiedza? Trudno orzec na pewno. Tak czy siak, trochę to przerażające. Poniżej cały diagram budowy kobiecych narządów płciowych. Tak dla przypomnienia.
Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istock, Wielkopolskie Centrum Onkologii Poniedziałek 04.09.2017