Poligamia zmniejsza ryzyko zachorowania na raka!

Oto wyniki badań, które powinny spodobać się wszystkim miłośnikom przygodnych numerków. Duża liczba partnerek seksualnych zmniejsza ryzyko wystąpienia raka prostaty!

shutterstock_119971909.jpg

Jeśli zastanawiałeś się, czy seks z wieloma partnerkami jest zdrowy, naukowcy z Montrealu służą ci podpowiedzią. Wyniki ich badań pokazują, że częsta zmiana kochanek może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka prostaty!

Uczeni z University of Montreal oraz Institut Armand-Frappier przebadali 3208 mężczyzn, od których zebrali informacje na temat życia seksualnego i przebytych chorób wenerycznych, i wspólnie doszli do wniosku, że mężczyźni, którzy współżyli z ponad 20 kobietami, mają aż o 28% mniejsze ryzyko zachorowania na raka prostaty i o 19% mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia jego złośliwej postaci.

Powodem takiego stanu rzeczy ma być fakt, że większa liczba kochanek prowadzi do większej liczby wytrysków, a te z kolei, jak pokazują badania, zmniejszają stężenie rakotwórczych substancji w płynie produkowanym przez gruczoł krokowy. Oczywiście, idąc tym tropem można próbować zmniejszyć ryzyko zapadnięcia na tę chorobę kochając się np. ze swoją żoną (wygląda bowiem na to, że liczy się po prostu ilość orgazmów), statystyki jednak pokazują najwyraźniej, że jurni buhaje żyjący w rozwiązłej poligamii cieszą się po prostu większą satysfakcją. Co istotne, wyniki nie dotyczą homoseksualistów, gdyż podobno seks analny zwiększa ryzyko urazów prostaty.

Czy wiesz jak wykorzystać tę wiedzę w praktyce? Podpowiadamy: jeśli zdradzisz swoją laskę, zawsze masz usprawiedliwienie, że boisz się raka, jeśli zaś chcesz być jej wierny, a ją ciągle boli głowa, możesz zapytać, czy chce żebyś na raka zachorował przez nią.

Na koniec, jeśli zastanawiasz się, co z chorobami wenerycznymi, mamy dobrą wiadomość: naukowcy nie zaobserwowali zależności między liczbą infekcji przenoszonych drogą płciową a ryzykiem wystąpienia raka prostaty. Nie zmienia to oczywiście faktu, że wkładanie wszędzie gdzie popadnie w dalszym ciągu może zakończyć się innymi przypadłościami np. kiłą, rzeżączką albo wirusem HIV, ale to przecież wiesz, prawda?


Dodał(a): BJ Piątek 31.10.2014