Policz swoich seks partnerów

Ilu partnerów seksualnych mieliście? 5? 10? 15? Bzdura! Żadna z tych liczb nie jest prawdziwa, a przynajmniej nie w pełni – nie zapominajcie bowiem, że Wasi partnerzy też mieli kogoś przed Wami.
kalkulator seksu.jpg

Każdy mniej więcej orientuje się ilu partnerów seksualnych miał w swoim życiu. Oczywiście o ile zazwyczaj uprawia seks na trzeźwo i następnego dnia rano pamięta, że w ogóle jakiś stosunek miał miejsce. Dla celów badawczych przyjmijmy jednak, że każdy zna dokładną liczbę osób, z którą przespał się w swoim życiu.

Problem polega jednak na tym, że ta liczba wcale nie jest prawdziwa. Chodzi bowiem o to, że Wasi partnerzy, zanim wskoczyli z Wami do łóżka, zazwyczaj mieli także przedtem jakichś partnerów, zaś ci partnerzy Waszych partnerów też prawdopodobnie z kimś wcześniej spali, i tak dalej. A więc mimo że bezpośredni kontakt seksualny mieliście przykładowo z 8 osobami, to tak naprawdę pośrednio mogliście spać nawet z kilkudziesięcioma… tysiącami ludzi.

Danych takich dostarcza internetowy kalkulator ekspozycji seksualnej, który na podstawie liczby Waszych partnerów seksualnych i miejsca zamieszkania wyliczy z iloma osobami pośrednio spaliście. Kalkulator jest w stanie wyliczyć także ryzyko zarażenia się różnymi chorobami wenerycznymi.I tak przykładowo mieszkaniec Warszawy, który miał 5 partnerów seksualnych, spośród których każdy miał również 5 partnerów seksualnych, w rzeczywistości miał pośrednio kontakt z… prawie 20 tysiącami osób. Gdy zaś podwoimy liczby partnerów seksualnych, liczba, którą uzyskamy to milion. Tak, jeden milion, czyli mniej więcej tyle, ile wynosi populacja Krakowa.

Zdaje się więc, że nieco szydercze powiedzonko „ty to chyba z połową miasta spałeś”, może mieć więcej wspólnego z rzeczywistością niż komukolwiek mogłoby się wydawać.Dodał(a): Jakub Rusak Poniedziałek 11.04.2016