Orgazmiczne fakty

Oto 12 rzeczy, których być może nie wiedziałeś na temat damskich i męskich orgazmów. Przeczytaj i wykorzystaj tę wiedzę w praktycznym seksie

orgazm>>
Średnia ilość spermy w wytrysku to 2 do 3,5 ml. Jak obliczyli fachowcy, w całym swym życiu facet wystrzeliwuje około 53 litrów ejakulatu.

>>Ponad 45 km/h – oto prędkość, z którą wystrzeliwujesz spermę. Jest więc szybszy nawet od Usaina Bolta, najszybszego człowieka na świecie (ten potrafi pobiec z prędkością niecałych 45 km/h).

>>Dla faceta absolutnie każdy moment jest idealny na osiągnięcie orgazmu. Kobiety nie mają tak lekko – mają okresy w których szczytują łatwiej, oraz takie, w których nie mogą dojść do rozkoszy. Kiedy osiągają orgazm najłatwiej? W trakcie menstruacji.

>>Kobiety są prawdziwymi maszynami do osiągania wielokrotnych orgazmów. Rekordzistka (przebadana przez   dwoje lekarzy – Williama Hartmana i Marilyn Fithian) szczytowała 134 razy w ciągu godziny. Wyobraź to sobie – ponad dwa orgazmy na minutę!


>>Dlaczego natura sprawiła, że kobiety osiągają orgazm trudniej niż faceci? Zdaniem badacza Desmonda Morrisa chodzi tu o formę naturalnej selekcji partnerów – tylko ci najbardziej cierpliwi, troskliwi i pomysłowi mężczyźni mogli doprowadzić ją do szczytowania, w efekcie zapłodnienia i utrzymania przy sobie.

>>Ile czasu potrzebuje statystyczna kobieta, aby szczytować? Średnio zajmuje to 20 minut. Na szczęście ów czas liczy się już od początku gry wstępnej.

>>Co z popularną opinią, że używanie przez faceta prezerwatywy sprawia, że kobieta ma słabszy orgazm? Jak twierdzi dr Debby Herbenick to nieprawda. Jej badania dowiodły, że może być wręcz odwrotnie – zarówno kobieta, jak i facet nie stresują się ciążą i chorobami, gdy używają gumki. A to wpływa na rozkosz.


>>Aż 80 proc. kobiet ma problem z osiągnięciem orgazmu wyłącznie przez stosunek waginalny. Muszą

Sonda

Męski orgazm jest:

wspomagać się np. pobudzaniem łechtaczki. Natomiast 43 proc. pań ma problem z osiągnięciem orgazmu w jakikolwiek sposób ( to tzw. FSD – Female Sexual Dysfunction).


>>Kim była najsłynniejsza kobieta, która nie mogła osiągnąć orgazmu? Mowa o największym sekssymbolu w historii, czyli Marilym Monroe. Jak wyznała, nigdy w życiu nie szczytowała. Nie pomogło nawet sypianie z kochankami tak doświadczonymi jak John F. Kennedy czy Frank Sinatra.

>>Zdaniem specjalistów zdolność osiągania orgazmów wzrasta u kobiet wraz z wiekiem. Podczas badań przeprowadzonych na Indiana University 61 proc. respondentek w wieku 18 – 24 lat miało orgazm podczas ostatniego stosunku. W grupie wiekowej 40 – 50 lat szczytowało już 70 proc. pań.

>>W przypadku dziewczyn nie tylko wagina i łechtaczka mogą być drogami do orgazmu. Są panie, które do szczytowania doprowadza np. bujanie jadącego pociągu, masaż pleców, stymulacja uszu, pośladków albo pieszczoty piersi.

>>Orgazm nawet po śmierci? Jak najbardziej – zdaniem lekarzy o ile tylko rdzeń kręgowy truposza jest odpowiednio natleniony, to pobudzenie genitaliów doprowadzi umarlaka do orgazmu. Choć oczywiście sam zainteresowany już o tym nie wie.


Dodał(a): Alex DeLarge Środa 02.11.2011