Nowy challenge z nagim selfie

Robią nagie selfie, ale zakrywają je jednym palcem tak, by nadawało się do publikacji na Instagramie – czyli chowają strefy intymne. Kiedyś takie zdjęcia wyciekały lub były wykradane z telefonów, teraz wklejane są dobrowolnie w ramach #OneFingerChallenge.

Nie tak dawno wypłynął #MannequinChallenge, a znudzona młodzież szuka kolejnych wyzwań. Co prawda była w międzyczasie mniejsza lub większa gorączka na takie akcje jak #BackpackChallenge czy #FightingAirChallenge (nie sprawdzajcie tego ostatniego, serio...), ale najprawdopodobniej #OneFingerChallenge (#1fingerchallenge) rozejdzie się szeroko. A dlatego, że dotyczy nagości młodych ludzi. To przestało już być obecnie tabu i ogrywane jest na wszystkie możliwe sposoby, zazwyczaj w tak zapalnych punktach jak social media.

Akcję zainicjował ktoś, kto zainspirował się rysunkiem młodej Japonki autorstwa Sky-FreeDom. To rysownik anime, który lubi pobudzać wyobraźnię sowich fanów. Na obrazku młoda Japonka robi nagie selfie przed lustrem, jednak zakrywając jednym palcem swoje newralgiczne miejsca odbite w lustrze. Palec przed obiektywem zasłania dół, palec odbity w lustrze zasłania górę. Nie wiadomo czy autor rysunku wyzwanie rzucił nieświadomie, czy zdając sobie sprawę ze znudzenia młodych ludzi dał im zapałki, by pobawili się nimi przy dystrybutorze paliwa.W każdym razie użytkownicy codziennie tagują zdjęcia z kolejnym wyzwaniem, które jest erotyczne, ale zachowuje standardy narzucane przez Instagram czy Facebooka. Być może jest to drwina z tych serwisów, jak niegdyś przy doklejaniu męskich sutków do kobiecych piersi, na znak protestu #FreeTheNipples (uwolnić sutki), a być może zapędy ekshibicjonistyczne internautów. Czy bunt, czy zwykłe rozbieranki – nie ma to aż tak dużego znaczenia przy fakcie, że użytkownicy tych serwisów zdobywanie `lajków` mają w jednym palcu. Tym razem we wskazującym.

P.S. Naprawdę nie gugluj #FightingAirChallenge...
Dodał(a): Paweł Jaśkowski / fot.: Instagram Środa 30.11.2016