Naukowcy znaleźli sposób na kobiecy orgazm!

Choć brzmi to nieprawdopodobnie, naukowcy odkryli gatunek grzyba, którego zapach wprawia kobiety w stan wyraźnego podniecenia, a nawet wywołuje spontaniczne orgazmy!

shutterstock_186983522.jpg

W 2001 roku John Halliday i Noah Soule odkryli, że pewien gatunek grzyba ma niesamowite właściwości, które potrafią wywołać orgazm u kobiety bez wyraźnego powodu. Wyniki swojego doświadczenia opisali w czasopiśmie "International Journal of Medicinal Mushrooms".

Mowa tu o rosnących na hawajskiej wyspie jasnych pomarańczowych grzybach z gatunku Dictyophora, które upodobały sobie podłoże z zastygłej lawy wulkanicznej. Ich niezwykły zapach to silny afrodyzjak dla kobiet, co potwierdziły testy.

Mężczyźni prosili ochotników, aby wąchali niesamowite grzyby i badali poziom ich pobudzenia. O ile nie zaobserwowano żadnych reakcji u panów, którzy sam zapach sklasyfikowali jako "cuchnący", o tyle u kobiet stwierdzono wyraźny wzrost podniecenia. Co druga z pań doznała nawet spontanicznego orgazmu!

Badacze opisali morfologię i chemię niezwykłego grzyba i stwierdzili, że zawiera on "związki podobne do hormonów, które przypominają ludzkie neuroprzekaźniki uwalniane w trakcie zbliżenia seksualnego"!

źródło: iflscience.com


Dodał(a): Bartosz Joda Czwartek 22.10.2015