Na męskie przypadłości... arbuz!

Kolejna badania dowodzą, że arbuz jest bardzo zdrowy. Jedzenie pestek oraz samego owocu pomaga w leczeniu prostaty, utrzymaniu erekcji, a także zwiększa produkcje plemników!

shutterstock_299587424.jpg

Choć arbuz w zdecydowanej części (aż 92%) składa się z wody, zawiera także przeciwutleniacze oraz odrobinę witamin i minerałów. Naukowcy udowodnili, że jego spożywanie pomaga w leczeniu wielu schorzeń. Ważne jednak, aby nie wydłubywać z niego pestek, bowiem są one największym źródłem cennych składników.

Badania opublikowane w European Journal of Medicinal Plants dowiodły, że jedzenie arbuza (oraz jego pestek!) przynosi znaczne korzyści w leczeniu prostaty. To jednak nie koniec - owoc ten zawiera argininę - aminokwas, który z kolei wspomaga produkcję tlenku azotu w organizmie, przez co jest pomocny w leczeniu ostrych zaburzeń erekcji. Na tym nie kończą się jednak zbawienne właściwości arbuza, które mogą zainteresować mężczyzn - owoc ten nie tylko wpływa na utrzymanie erekcji, ale także zwiększa produkcje plemników!

Dodatkowo pestki i miąższ z arbuza używa się do leczenia infekcji bakteryjnych i grzybiczych, biegunek, zakażeń przewodu pokarmowego, wrzodów żołądka, żółtaczki, chorób wątroby, układu oddechowego, cukrzycy, trzustki, a nawet chorób skóry. Arbuz ma silne właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne oraz przeciwbólowe. 

To jak? Skusisz się?Dodał(a): Bartosz Joda, fot. FameFlynet Środa 26.08.2015