Możesz zrozumieć kobiety. Wystarczy zapisać się na obóz

Podobno można się nauczyć rozumieć kobiety. Co więcej istnieją nawet specjalne feministyczne obozy dla mężczyzn, których celem jest pokazanie facetom świata z perspektywy kobiet.
iStock-1125699042.jpg

Woman Teach Man to specjalistyczny obóz, na którym panie przedstawiają mężczyznom kobiecy punkt widzenia i damską partycypację w takich dziedzinach jak biznes, survival czy nawet boks. Trzydniowy wyjazd ma formę warsztatów, za które trzeba słono zapłacić. Udział w wydarzeniu to koszt 895 dolarów (ok. 3,5 tys. złotych). W tej cenie zawarty jest pobyt w luksusowym hotelu na kalifornijskim wybrzeżu, czyli coś w rodzaju obozu z Chodakowską, ale dla umysłu. Wszyscy więc, którzy obawiali się, że spędzą całe życie na próbach zrozumienia kobiet, mogą być spokojni - wystarczą trzy dni i dowód wpłaty.

CZYTAJ TAKŻE: OZNAKI, ŻE MASTURBUJESZ SIĘ ZBYT CZĘSTO

Założycielka Woman Teach Man Michael Hebb zauważa, że o ile kobiety musiały zawalczyć o swoją obecność w kulturze i życiu publicznym, to przez ostatnie sto lat mężczyźni nie wykonali na tym polu żadnej pracy nad samą ideą męskości. Jej zdaniem wraz ze zmieniającym się światem, powinna ona zostać przedefiniowana, bo to, że nie polujemy na mamuty i nie zaciągamy kobiet za włosy do jaskini, może nie być wystarczające we współczesnym świecie. Niestety.


Podczas swoistych „warsztatów feminizmu” prowadzone są zajęcia z terapeutami par, seksuologami, mówcami motywacyjnymi oraz specjalistami od wystąpień publicznych. Mężczyźni są zapraszani do dyskusji na temat swoich fantazji seksualnych (i podobno o tym mówią) oraz biorą udział w warsztatach dotyczących wpływu pornografii na postrzeganie kobiet. Oprócz tego, prowadzone są dyskusje o pozycji mężczyzn w świecie po ruchu #MeToo, który nas facetów nie stawia w zbyt pozytywnym świetle. 

I choć całość brzmi dość przerażająco, to uczestnicy obozu wyrażają się o nim w samych superlatywach. Najczęściej przyjeżdżają mężczyźni w wieku 30-40 lat, którzy nie tylko stawiają na rozwój osobisty, ale też całe wydarzenie traktują jako kolejne wyzwanie. Bo największym dowodem męskości jest gotowość do zmierzenia się z nieznanym. Dodał(a): Adam Barabasz / Instagram Środa 10.06.2020