Millenialsi masturbują się najwięcej spośród wszystkich grup wiekowych

Możecie myśleć i mówić o millenialsach, co chcecie, ale jest jedna dziedzina, w której nie mają sobie równych. Jest to masturbacja.
iStock-894053186.jpg

Być może są roszczeniowi i słabsi psychicznie od starszych, ale doskonale wiedzą, jak w samotności zrobić sobie dobrze. Według najnowszych badań firmy TENGA zajmującej się produkcją seks-zabawek to właśnie millenialsi przodują wśród innych grup wiekowych, jeśli chodzi o masturbację.

W przygotowanym przez wspomnianą firmę Globalnym Raporcie Robienia Sobie Dobrze (przyznajemy, nie jest to dokładne brzmienie nazwy tego raportu, ale sens zachowaliśmy) przepytano 13 tys. osób z różnych krajów w wieku od 18 do 74 lat o ich nawyki masturbacyjne. Z badania wynikło, że to właśnie millenialsi zaspokajają się w samotności najczęściej, czyli przynajmniej raz w tygodniu. Przyznało się do tego aż 57 proc. osób w wieku 18-24.


Powodem takiego stanu rzeczy może być fakt, że millenialsi znacznie później niż poprzednie pokolenia opuszczają gniazdo rodzinne. A wiadomo, że trudno uprawiać seks z kimś innym niż z sobą, gdy za drzwiami pokoju czai się mama, gotowa w każdej chwili wejść i spytać, czy przypadkiem nie chcecie kanapek.

Jednak żebyście sobie nie myśleli: nie tylko millenialsi się masturbują. Według wspomnianego badania w Stanach Zjednoczonych 92 procent mężczyzn i 76 procent kobiet twierdzi, że to robi. W Wielkiej Brytanii liczby te wynoszą 96 i 78 procent, a w Niemczech są to odpowiednio 93 i 76 procent.


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Czwartek 17.05.2018