Mężczyźni z tą cechą częściej uprawiają seks

Napakowany i pewny siebie samozwańczy samiec alfa wcale nie jest obiektem pożądań każdej kobiety. Okazuje się, że panie cenią sobie inne cechy u mężczyzn, a dzięki badaniom wiemy jakie.
iStock-827855976.jpg
Zapewne mogłeś pomyśleć, że kobiety wolą inteligentnych mężczyzn z poczuciem humoru. I jak najbardziej, te cechy są dla płci pięknej bardziej wartościowe niż chociażby wygląd. Jest jednak pewien atrybut, który kręci je najbardziej.

Badania opublikowane w "British Journal of Psychology" wskazują, że to altruistyczni panowie przyciągają najwięcej kobiet, a co za tym idzie, częściej mają okazję na uprawianie seksu. Wywnioskowali to naukowcy, którzy przebadali grupę facetów niebędących po ślubie.

Sprawdź: Seks tantryczny. 3 sposoby na lepsze współżycie

Zadali im pytanie, jak często dokonują dobrych uczynków wobec znajomych i czy angażują się w akcje charytatywne. Następnie panowie musieli określić, ile partnerek mieli do tej pory i jak często uprawiają seks.

Okazało się, że mężczyźni, którzy deklarowali najwięcej dobrych uczynków, twierdzili także, że mieli więcej partnerek w tym seksualnych. Wyniki wskazały również, że osoby altruistyczne miały większe szanse na numerek w ciągu ostatniego miesiąca.

Sprawdź: Seks to nie tylko przyjemność. 5 innych pozytywnych skutków współżycia

Panowie zostali także zapytani o to, czy zgodziliby się przeznaczyć pieniądze otrzymane za udział w badaniach na cele charytatywne. Nietrudno domyślić się, że na taki układ zgodzili się ci sami, którzy mieli największą liczbę partnerek.

Naukowcy dali też wypowiedzieć się na ten temat paniom. W badaniu opublikowanym w “Evolutionary Psychology” ponad dwusetce kobiet zaprezentowano do wyboru różnych mężczyzn i przedstawiono im ich cechy.

Sprawdź: Wolimy bzykać się na osobności. Naukowcy wyjaśnili dlaczego

Przystojni i atrakcyjni panowie, którzy byli egoistami, cieszyli się uznaniem wśród pań poszukujących partnera na seks bez zobowiązań. Natomiast materiałem na dłuższy związek okazali się altruiści bez względu na to, jak wyglądali.

Teraz już wiesz, że prędzej wyrwiesz fajną dziewczynę, jeżeli pomożesz jej nieść zakupy, niż stawiając drinki czy chwaląc się awansem i nowo zakupionym autem.Dodał(a): Konrad Siwik / fot. istock Środa 09.09.2020