Męski zapach sprawia, że kobiety piją więcej alkoholu

Tak twierdzą badania!

iStock-658672900.jpg

Ludzki mózg jest narządem tak skomplikowanym, że najprawdopodobniej nigdy nie odkryjemy wszystkich jego tajemnic. Co jakiś czas naukowcom udaje się dowiedzieć o nim czegoś naprawdę zaskakującego. Tak właśnie jest w tym przypadku – okazuje się bowiem, że naturalny męski zapach sprawia, że kobiety są skłonne wypijać więcej alkoholu niż zazwyczaj.


Do takich przełomowych wniosków udało się dojść naukowcom z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Południowej Florydy. Najpierw sprawdzili, jak kobiecy zapach wpływa na decyzje mężczyzn dotyczące picia alkoholu. Tym razem postanowili odwrócić sytuację. 

Badanie wyglądało następująco: stu trzem kobietom w wieku od 21 do 31 lat powiedziano, że biorą udział w konsumenckiej ankiecie na temat męskich perfum i alkoholu. Otrzymały zapachowe paski – jeden z nich został dodatkowo spryskany androstenonem (jednym z feromonów), drugi czystą wodą. Dodatkowo każda z nich otrzymała dwie szklanki bezalkoholowego piwa.

Okazało się, że te kobiety, które zostały wystawione na zapach androstenonu chętniej sięgały po alkohol niż te, którym dano wodę. Naukowcy tak podsumowali wyniki badań:

„Wywnioskowaliśmy, że wykrywanie męskich zapachów seksualnych, nawet w przypadku braku świadomości, może wywoływać picie z powodu długotrwałej kulturowej zależności między spożywaniem alkoholu a seksem”.


Dodał(a): Piotr Majewski / fot. iStock Piątek 05.01.2018

Komentarze

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
dater (2018-01-12 08:59:54)
A pewnie,ze tak. Jak facet ładnie pachnie to laska jest chętna do wypicia alkoholu i potem seksu. Sam keidys nie spodziewałem sie, że to jak pachnę jest tak wazne w podrywie.Wiadomo,że zapach nie zrobi za Was wszystkiego ale jeśli jest nęcący to laska jes to wiele bardziej chętna do odwzajemnienia flirtu niż jak pachniecie nieładnie. Polecam zastanowic się nad kupnem sobie feromonów. Sam w to nie wierzyłem dopóki nie przetestowałem. Jak na razie najlepsze są dla mnie pheromone essence. Drogie, ale mają moc. I wystarczy tylko trochę na szyję aby widziec róznicę Zgłoś naruszenie
Komentarze (1)