Marihuana wywołała 12-godzinną erekcję

Zaciągając się dymkiem zawierającym THC palacze liczą na chwilę relaksu. I chyba nikt nie spodziewa się, że jedną z przyjemności, którą może zafundować marihuana jest erekcja. Nieco dłuższa niż zwykle.
iStock-146908539.jpg

Do szpitala w Macon w stanie Georgia zgłosił się 32-letni mężczyzna z nietypowym problemem – cierpiał na długotrwałą i bolesną erekcję. Zanim jednak uznasz, że to nic takiego, to wyobraź sobie 12-godzinną wartę, która w żaden sposób nie jest powiązana z pobudzeniem seksualnym. Też zacząłbyś się martwić.

Lekarze zdiagnozowali priapizm, czyli wzwód, który nie wynika z erotycznego pobudzenia. Podali mężczyźnie zastrzyki łagodzące ból i obrzęk i odesłali delikwenta do domu. Przed upływem dwóch tygodni pacjent ponownie zgłosił się do szpitala i to z tego samego powodu. Choć za drugim razem miał nieco więcej szczęścia – jego erekcja trwała „zaledwie” 6 godzin.

CZYTAJ TAKŻE: JAKI MA WPŁYW MARIHUANA NA SEKS 

Powtórka z tej osobliwej rozrywki zainteresowała medyków, którzy postanowili przyjrzeć się zwyczajom cierpiącego mężczyzny. Po wykluczeniu wszystkich książkowych przyczyn zaburzenia, lekarze zainteresowali się nad używkami, które ewentualnie mogły spowodować uciążliwą erekcję.

Podczas wywiadu mężczyzna przyznał do palenia marihuany na kilka godzin przed wystąpieniem objawów. 32-latek wyznał też, że podobne epizody zdarzały mu się również w przeszłości. Cztery pozostałe samoistne erekcje ustąpiły po upływie ok. czterech godzin. A to oznacza, że z „krótkodystansowca” mężczyzna przeradza się w konkretnego maratończyka. 

Zdaniem lekarzy za taką reakcję organizmu jest odpowiedzialne kannabinoid THC, który bezpośrednio wpływa na układ naczyniowy. Specjaliści wysnuli również teorię, że intensywne palenie marihuany mogło doprowadzić do powstania skrzepów hamujących przepływ krwi. Lekarze chcieli nawet bliżej przyjrzeć się tej dolegliwości, jednak po opuszczeniu placówki pacjent już do niej nie powrócił. Przypadek został opisany w "Journal of Cannabis Research"

ZOBACZ GALERIĘ: DZIEWICA MOBILNA I INNE MARKI ZNANE PRODUKTY PO POLSKU 

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Środa 04.03.2020