Kryzys w Wenezueli: brakuje prezerwatyw

To nie żarty! Kiedy w Wenezueli zaczęło brakować papieru toaletowego, mogło to się wydawać nawet śmieszne. Brak prezerwatyw to już jednak całkiem poważna sprawa!

Wenezuela.jpg

Amerykańska agencja Bloomberg donosi, że w Wenezueli brakuje prezerwatyw. Co prawda, „czasowe przerwy w dostawie towarów” ciągną się w tym kraju od lat, ale to pierwszy przypadek, kiedy zabrakło kondomów. Skutki są poważne, a dla niektórych mogą być jeszcze poważniejsze...

Przerażające jest to, że problem bezgumia opanował właściwie całą Wenezuelę, o czym świadczy fakt, że prezerwatywy ciężko jest dostać nawet w aptekach położonych w stolicy kraju! Skutkuje to tym, że kiedy deficytowy produkt pojawia się w sprzedaży, zaraz ustawiają się po niego długie kolejki.

Znowuż w internecie kondomy osiągają zawrotne sumy. Dla przykładu na stronie Mercado Libre, za 3 sztuki prezerwatyw trzeba zapłacić 399 boliwarów, czyli, zgodnie z oficjalnym kursem, 62 dolary (!), a za 36 sztuk, aż 4760 boliwarów (około 755 dolarów)! Nawet przy czarnorynkowym kursie dolara, wychodzi na to, że za małą paczkę kondomów trzeba zapłacić więcej niż dotychczas.

Taniej wychodzi już szklanka wody "zamiast". Tylko jak z tym żyć?Dodał(a): BJ Czwartek 05.02.2015