Kościół jak penis

Czasem ważne jest, by na swoją pracę popatrzeć z boku, a przypadku jednego z kościołów w USA, warto było zerknąć na dzieło z lotu ptaka... Bo jak się okazało po ukończeniu budowli, gdy patrzy się na świątynię z góry, przypomina ona właśnie gigantycznego ptaka! Obraz tym bardziej przykry, że to przyrodzenie jest klapnięte.
penis kościół


Architekt musi się teraz nieźle napocić, by wyjaśnić parafianom i przedstawicielom Kościoła w Illinois, że poprzez budowlę nie robił sobie jaj. A ciężko będzie się wytłumaczyć, bo sanktuarium stanęło w miejscowości Dixon, co przywołuje falliczne skojarzenia (dick=fiut).

Jeden z twórców - Scott Shepherd wyjaśnia, że nie projektowano kościoła, by był oglądany z góry, dlatego nikt nie zwrócił uwagi na widok z nieba i że nie była zuchwała to wiadomość dla Stwórcy, manifestująca czym dla architektów jest wiara. Dodatkowo proboszcz chciał oszczędzić stary dąb rosnący w pobliżu, dlatego budynek `zawinięto` dookoła drzewa.

Lokalny projektant John McLane (imię i nazwisko brzmi znajomo...?) staje w obronie swojego kolegi po fachu, który wzniósł falliczną świątynie. Twierdzi, że kościół z góry nie przypomina penisa, a kształt jest optymalny, by uzyskać jak największą ilość światła słonecznego wewnątrz kompleksu budynków.

Kościół amerykański wykazał się świetnym poczuciem humoru, publikując na facebooku wpis: „Wkrótce odsłonięcie wielkiego listka figowego”.  Ich hasłem jest „Wznoszenie się”, więc nie do końca wierzymy w ten gigantyczny zbieg okoliczności.

Sprawdź kościół w Dixon na Google Maps.Dodał(a): pinky Środa 13.11.2013