Kobiety pochłaniają DNA wszystkich partnerów seksualnych

W mózgach znacznej części badanych kobiet odnaleziono męskie DNA pochodzące z niewiadomego źródła. Po sprawdzeniu okazało się, że zostało one pozostawione przez dawnych partnerów seksualnych.
glth.jpg

Badania jakie chcieli przeprowadzić naukowcy, zaczęły zmierzać w inną stronę niż się spodziewano. Przypadkiem odkryto w kobiecych mózgach obecność męskiego DNA, którego materiał genetyczny różni się od tego, znajdującego się w pozostałych ich komórkach.

Naukowcy początkowo pragnęli sprawdzić czy kobiety będące w ciąży i noszące w sobie męskiego potomka, mogą być bardziej podatne na choroby neurologiczne, dotykające przede wszystkim facetów. Kiedy badano mózgi odkryto obce DNA niewiadomego pochodzenia.

Męskie DNA znajdowało się w mózgach 63% badanych kobiet. Nie pochodziło ono jednak od nienarodzonego jeszcze syna. Powodem jego obecności okazało się nasienie wchłonięte przez panie w trakcie stosunków.

I nie chodzi o ostatnich partnerów seksualnych, ale o wszystkich. Niektóre kobiety poddane badaniu były starsze i znaleziono męskie DNA żyjące w ich organizmach od 50 lat.

Oczywiście potrzebne są dalsze badania tego fenomenu, o czym wspominają sami naukowcy. Niemniej faktem pozostaje, że w trakcie stosunku mężczyzna oddaje kobiecie cząstkę siebie, która będzie w niej żyła jeszcze długo. Pamiętaj żeby dobrze selekcjonować u kogo zostawisz swój materiał genetyczny.

ZOBACZ GALERIĘ NIEGRZECZNEJ PIELĘGNIARKI
Dodał(a): Paweł Zieleń Czwartek 29.06.2017