Jaka jest średnia długość członka?

Kolejne badania naukowe potwierdziły te same wnioski. Facetom wydaje się, że średnia norma, jeśli chodzi o długość penisów, jest wyższa niż w rzeczywistości

shutterstock_186530669.jpg

Jak widać, długość penisów to temat, który nigdy nie traci na aktualności. Brytyjscy naukowcy po raz kolejny przebadali męską część społeczeństwa. Wnioski? Jak zwykle podobne. Mężczyznom wydaje się, że średnia długość członków jest większa niż w rzeczywistości! 

W badaniu wzięło udział aż 16 tysięcy panów, a to daje całkiem miarodajne wyniki. Mężczyźni, których wzięto pod lupę mieli od 17 do 91 lat. Okazało się, że średnia długość ich zaganiaczy wynosi w spoczynku: 9,1 cm, a we wzwodzie 13,1 cm, podczas gdy obwód kolejno: 9,4 cm oraz 11,7 cm. Przy okazji dowiedziono, że maksymalnie naciągnięta kuśka w spoczynku osiąga tę sama długość co podczas erekcji (taka ciekawostka).

Badanie miało na celu zweryfikowanie, czy obawy większości panów, co do wymiarów swojego sprzętu, są uzasadnione. 78% mężczyzn chciałoby mieć większe gabaryty, podobny odsetek marzy także o większej objętości. Tymczasem, okazuje się, że z problemem naprawdę za małego penisa zmaga się zaledwie 3% mężczyzn. Reszta obaw spowodowana jest pornolami i kolegami, którzy mają skłonność do przesady. W dodatku ci faceci, którzy plasują się poniżej normy, raczej nie kwapią się, aby o tym opowiadać światu więc rejestrujesz zapewne tylko głosy kumpli, których matka natura akurat obdarowała armatą.
shutterstock_174320480.jpg


Dodał(a): Bartosz Joda Czwartek 12.03.2015