Jak wygląda praca prostytutek po odmrożeniu ich branży

Zielone światło dla Czerwonych Latarni. Holenderski rząd zdjął ograniczenia na świadczenie usług seksualnych. Pracownice nareszcie szczęśliwe, bo rachunki same się nie zapłacą. Jak wygląda miłość po czasie zarazy?
iStock-1173649013.jpg

W połowie marca Holenderski rząd zamknął usługi na Dzielnicy Czerwonych Latarni z powodu pandemii. Planowane powtórne otwarcie miało nastąpić dopiero we wrześniu, ale w związku ze spadającą liczbą zakażonych, słynna amsterdamska dzielnica znów jest otwarta od 1 lipca. 

Specjalny protokół wystosowany przez holenderski instytut zdrowia wisi teraz na każdym czynnym "okienku" w dzielnicy. W pokojach dostępne będą maseczki, ale żadna ze stron nie jest prawnie zobowiązana do ich noszenia. Zaleca się unikania seksu oralnego oraz całowania. Kobiety będą mogły przeprowadzić wywiad z zainteresowanym, pytając go o samopoczucie i symptomy COVID 19.

Zobacz też: Czerwona dzielnica

Dla zminimalizowania ryzyka, właściciele i pracownice wynajętych "okienek", zobowiązani są do dezynfekcji wszystkiego, czego mógł dotknąć klient w czasie wizyty. Choć nie ma narzuconego obowiązku noszenia maseczek, niektóre kobiety tego wymagają. W Belgii, rząd "zawiesił" niektóre z pozycji seksualnych, ale w Holandii nie wystosowano podobnych obostrzeń. Choć jak mówi jedna z dziewczyn, Anna, uprawia seks wyłącznie w pozycji na pieska.

Prysznic po każdym kliencie również nie będzie obowiązkowy. "Byłoby to ponad 80 razy w ciągu tygodnia. To okropne dla zdrowia i skóry. A czasem nie jest to nawet konieczne, bo 'blow job' to jedna najbardziej popularnych usług w dzielnicy" - mówi jeden z wynajmujących pokoje na Red Light District.

Zasady higieniczne i tak były przestrzegane dość rygorystycznie. "Ręczniki wymieniane są po każdy kliencie" - mówi jedna z pracownic. Przez dodatkowe obostrzenia będzie to teraz najczystsza dzielnica w mieście.

Dziewczyny jednak cieszą się, że mogą wrócić do pracy i niespecjalnie boją się koronawirusa. "Mieliśmy tu dużo gorsze choroby niż COVID" - mówi jedna z nich.

Czytaj także: Zarobki prostytutek w Polsce z podziałem na miasta, wiek, wagę, wzrost 

 
Dodał(a): Marek Matyjanka / istockphoto.com Czwartek 16.07.2020