Grzyby wywołujące orgazm

Kobiety po wąchaniu tych grzybów dostają orgazmów, a mężczyźni mają ochotę wymiotować. Panie są zachwycone, bo gdy ich partnerzy będą wykręcać się od swoich obowiązków, one do szczytowania nie będą potrzebowały ani baterii „paluszków”, ani swoich paluszków. Wystarczy głęboki wdech nad pewną rośliną. Zapewne nie bez przyczyny grzyby te mają kształt penisów.
grzyby-orgazm.jpg


LUZY W SPODNIACH
Bzykać chce się nam zawsze, ale nie zawsze możemy. Pomagasz „mamusi” w remoncie przez tydzień od rana do wieczora – właściwie po to masz urlop; szef jęczy o ósmą poprawkę do prezentacji, bo przecież dla Ciebie to „dwa kliknięcia myszą”; dziecko pyta, czemu inne śmieją się z niego w przedszkolu (jeszcze nie wie, że rudzi mają bardziej przesrane), no i w ogóle Twoje dziecko jest rude! Wyobrażasz sobie ten koszmar? Odechciewa się nawet wracać do domu. A tam czeka żona, która przekupnym obiadem chce, byś pomógł się jej „rozluźnić”. W tym momencie tylko jedną rzecz masz luźną...

Wtedy wyciągasz spinacz do prania, zatykasz go na nos, otwierasz słoiczek z grzybami z gatunku Dictyophora indusiata. Wtykasz go ukochanej w nozdrza, a ona odpływa. Ty idziesz po zakapslowaną nagrodę do lodówki. Scenariusz idealny. Podobno realny.

REAKCJA KOBIET
John C. Holliday i Noah Soule to naukowcy z Hawajów, którzy odkryli specjalny gatunek grzybów, wywołujących u kobiet orgazmy! W 2001 roku opisali nieznany dotąd rodzaj grzybów z gatunku Dictyophora, który rósł na pozostałościach po ciekłej lawie. Wykonali swoje pobieżne badania i opisali w krótkiej notce w International Journal of Medicinal Mushrooms – dzienniku dla geeków grzybowych, nie grzybiarzy.

W badaniu wzięło udział 16 kobiet i 20 mężczyzn. Sprawdzano ich reakcję na dość intensywny i charakterystyczny zapach. 6 przedstawicielek płci pięknej doznało orgazmu. Co prawda nie było to trzęsienie ziemi, ale pobudzenie sięgnęło takiego poziomu, jak podczas szczytowania. Pozostałe 10 pań zaobserwowało u siebie przyspieszoną pracę serca, spowodowaną podnieceniem.

phallus-grzyb.jpg
Dictyophora indusiata zwany też Phallus indusiatus, fot.: Ajaykuyiloor CC BY-SA 3.0

REAKCJA MĘŻCZYZN
Sprawa jest o tyle ciekawa, że panowie mieli zupełnie kontrastowe reakcje. Odruchy wymiotne, podrażnione nozdrza, a wszystko wywołał smród jak z przenośnych toalet na festiwalach, połączony z psim oddechem i wonią rozkładającego się kota, potrąconego miesiąc wcześniej. Łzy w oczach, to najłagodniejsza reakcja wśród facetów.

FEROMONY

Naukowcy stwierdzili, że grzyby wydzielają substancje zbliżone do męskich feromonów, które mocno stymulują kobiety. I o ile feromony mają przyciągać płeć przeciwną, to te związki pomagają zdobyć wszystkie bazy. Jest jednak jeden haczyk – badania wykonano bez konkretnej metodologii, a do tego w 2001 roku.

Jednak temat jest bardzo ciekawy i chyba uruchomimy jakąś akcję crowdfundingową w celu sfinansowania wyjazdu na Hawaje, gdzie oczywiście oddamy się badaniom naukowym. Zrobimy to bardziej rzetelnie niż wspomniani jajogłowi. Przede wszystkim sprawdzimy, czy kobiety rzeczywiście doznawały orgazmów. Oczywiście metodą porównawczą.
Dodał(a): Paweł Jaśkowski Piątek 28.10.2016