Gołe seks fakty i naga prawda

Nieskończona ilość zagadnień, wiele preferencji i różnych historii. O seksie można rozmawiać godzinami. Ale nawet doświadczony ekspert od seksu może być zaskoczony niektórymi stwierdzeniami z poniższego artykułu. Przygotuj się na kilka zaskakujących faktów!

seks.jpg


1. Sperma może zawierać żywe plemniki nawet 5 dni po wytrysku
Niektórych może zdziwić, jak bardzo plemniki są żywotne. Mogą żyć one wewnątrz pochwy kobiety, jej szyjki macicy lub górnych dróg rodnych przez 3-5 dni. Pod warunkiem, że plemniki pozostają przy życiu, kilkudniowa sperma może nawet zapłodnić komórkę jajową. Wytrysk nasienia na zewnątrz ciała daje krótszą żywotność plemników – wtedy mogą one przetrwać jedynie do kilku godzin.

2. Czasami seks jest sprawą życia i śmierci

Jeśli samica fretki nie znajdzie partnera na czas, może z tego powodu umrzeć! Jeśli nie jest w stanie znaleźć partnera seksualnego i pozostaje w rui zbyt długo, jej ciało zaczyna wydzielać wysoki poziom estrogenów, co powoduje niedokrwistość aplastyczną. Jest to choroba polegająca na tym, że szpik kostny produkujący komórki krwi traci swoją funkcję – taki stan może powodować zgon i fretki są wyjątkowo wrażliwe na ten mechanizm.

3. Seks może zwiększyć próg bólu
Najwyraźniej powiedzenie: „jest cienka granica między przyjemnością i bólem” ma w sobie trochę prawdy - przynajmniej podczas seksu. Według badań opublikowanych w Journal of Sex Research, w trakcie seksu tolerancja na ból może wzrosnąć. Jest to najbardziej widoczne, gdy dojdzie się do orgazmu – zostają uwolnione duże ilości hormonów, które podwyższają próg bólowy.

4. Sperma była stosowana jako atrament sympatyczny
Podczas I wojny światowej, członkowie brytyjskiej Secret Intelligence Service (MI6) odkryli, że można użyć nasienia jako atrament sympatyczny. Nie reaguje ona z oparami jodu, a to główny test do wykrycia wielu atramentów sympatycznych. Dodatkowo - co chyba nikogo nie dziwi - jest ona łatwo dostępna i nie trzeba jej ukrywać jak inne atramenty.

5. Wydajemy krocie na seks w Internecie
Seks to wielki biznes. Według badań opublikowanych w 2005 w Sexual Addiction i Compulsivity, ponad połowa wszystkich wydatków w Internecie jest związana z seksem. Mówimy głównie o porno i seks zabawkach.

6. Dlaczego po seksie rzadziej oddajemy mocz?

Po orgazmie, organizm uwalnia hormon anty-diuretyczny – wazopresynę. To wyjaśnia, dlaczego możemy mieć kłopoty z oddawaniem moczu bezpośrednio po seksie.  Nie jest to do końca korzystne: udanie się do toalety zaraz po stosunku zmniejsza prawdopodobieństwo zakażeń narządów moczowo-płciowych.

7. 10 procent dzieci w Europie są stworzone na łóżku jednej firmy
Wszyscy kochają IKEA, zwłaszcza Europejczycy. Tak bardzo, że szacuje się, że jedno na 10 europejskich dzieci zostało poczęte na łóżku firmy IKEA. Zastanawiamy się,  ile procent łóżeczek dziecięcych jest sprzedawanych następnie w tym sklepie.

8. Można zwiększyć rozmiar biustu przez seks    
Możesz już powiedzieć swojej kobiecie, że znalazłeś sposób na powiększenie biustu i wcale nie musisz jej kupować kolejnego stanika podkreślającego jego kształt. Seks powoduje powiększenie się piersi – puchną one nawet o 25 procent gdy kobieta jest pobudzona. Co ciekawe, jedna setna kobiet jest zdolna osiągnąć orgazm dzięki pieszczeniu samych piersi.

9. Sperma zawiera kalorie!
Wypluwanie czy połykanie nasienia jest zawsze kwestią osobistych preferencji, jeśli jednak Twoja partnerka jest na diecie, lepiej uświadom ją, że przeciętny wytrysk zawiera 5 kilokalorii. Naszym zdaniem lepiej jest jednak "przypadkiem" wspomnieć, że sperma zawiera także dużo witaminy C -  to również potwierdzony fakt!


Dodał(a): Bartosz Joda Piątek 18.09.2015