Femme fatale z Olsztyna. Wyłudziła astronomiczną kwotę

Niektórzy mogliby stwierdzić, że 53–latka najlepsze miłosne podboje raczej ma już za sobą. Kobieta z Olsztyna w tym wieku zdołała rozkochać w sobie ośmiu mężczyzn – i to do szaleństwa. Problem w tym, że ich wybrankę serca bardziej interesował portfel swoich ofiar.
iStock-1016721236.jpg

Kobieta zbierała żniwa w internecie. Szukała samotnych, ale bogatych mężczyzn i nawiązywała z nimi kontakt. Co ciekawe, z żadnym z facetów się nie spotkała. Działała wyłącznie w sieci. Zauroczeni faceci, po zaproponowaniu randki, mieli dostać informację, że kobieta 53–latka spotka się z nimi dopiero po poradzeniu sobie z problemami finansowymi.

Jak łatwo się domyślić, zdesperowani mężczyźni oferowali jej pomocną dłoń. Jeden z nich przekazał jej prawie 50 tys. zł. Reszta była mniej szczodra, co nie zmienia faktu, że łącznie kobieta zyskała ponad 80 tys. zł. Dodatkowo policja nadal prowadzi w tej sprawie dochodzenie, ponieważ najprawdopodobniej ofiar może być więcej. 53–latka działała na terenie całej Polski. 

Funkcjonariusze trafili na trop oszustki po tym, jak rozwiązywali sprawę jednej niespłaconej pożyczki z olsztyńskiej firmy. Okazało się, że pieniądze, które pozyskał jej właściciel, trafiły właśnie do 53–latki. Metoda działania kobiety zawsze była taka sama, a pieniądze uzyskiwała po kilku dniach rozmowy. Grozi jej teraz nawet 8 lat pozbawienia wolności. 

Samotni mężczyźni na portalach randkowych to chyba najłatwiejszy łup dla takich oszustek. W końcu zrobią oni wiele, by tylko mieć świadomość, że jeszcze mogą trafić na miłość swojego życia. Pożyczka na kwotę 50 tys. zł przekazana w całości kobiecie, której nigdy się nie widziało, to jednak wyższy poziom naiwności. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Piątek 09.04.2021