Edukacja seksualna – 10 prawd cz.1

10 absolutnie podstawowych spraw w kwestii seksu, których być może nie usłyszałeś na wychowaniu seksualnym, od swego ojca, wuja czy kogokolwiek, kogo możesz teraz winić za niewiedzę i ewentualne choroby weneryczne. Jednak człowiek uczy się całe życie i możesz jeszcze liznąć trochę wiedzy. Zanim przejdziesz do właściwego operowania językiem i wcale nie chodzi o kłapanie dziobem.
edukacja-seksualna-1.jpg

Chłopaki z kanału Alltime10s zrobili świetną robotę i zebrali 10 seksualnych faktów, które należy wpoić sobie jak najszybciej (o ile jeszcze o nich nie słyszałeś), by nie zrobić sobie krzywdy. Komuś również.

1. Prezerwatywy nie dają 97% skuteczności
Według producentów, prezerwatywy dają 97% skuteczność w zapobieganiu ciąży i przenoszeniu chorób wenerycznych. W rzeczywistości to 82%. Skąd ta różnica? Wzorcowy wynik jest prawdziwy, ale to wynik testów laboratoryjnych, a tam zadbano o idealne warunki stosowania gumki. Nieprawidłowe zakładanie (tak, można to spieprzyć), czyli niepozostawienie przestrzeni na nasienie, które później z nadmiaru i pod ciśnieniem wypływa ściankami do góry. Innymi czynnikami obniżającymi skuteczność prezerwatywy są jej uszkodzenia mechaniczne – przekłucie podczas aplikacji (długie paznokcie kobiety, tudzież zęby) lub osłabienie materiału (gumka zbyt długo nieużyta, noszona i przekładana z kieszeni do kieszeni).

2. Ciąża bez wytrysku
Preejakulat to substancja pojawiająca się na czubku penisa, gdy ten jest we wzwodzie i gdy jesteś podniecony. Plotka głosi, że zawiera plemniki i może zapłodnić kobietę, zanim wypłynie nasienie. Jak w każdej plotce – i tu jest odrobina prawdy. Sama maź nie doprowadzi do ciąży, jeśli jednak od ostatniego stosunku minęło niewiele czasu, w cewce moczowej mogą pozostawać plemniki z poprzedniej „akcji”. Taki ładunek może doprowadzić do ciąży. Preejakulat ma za zadanie zneutralizować kwasowe środowisko cewki moczowej i „utorować” drogę spermie. Pełni też rolę lubrykantu, choć nie każdy go wytwarza lub nie w ilości eliminującej nieprzyjemne tarcia. Pamiętaj, że odpowiednie nawilżenie może dać seks oralny. I już nie musisz się zastanawiać, jak ją do tego namówić.

3. Stosunek przerywany a ciąża
Patrz punkt 2. Jeśli preejakulat zawiera plemniki z poprzedniego wytrysku, który miał miejsce w krótkim odstępie czasu, może dojść do zapłodnienia jajeczka, zanim nastąpi wytrysk. Mało tego! Może do tego dojść nawet w sytuacji, gdy Twoje nasienie znajdzie się na jej sromie. To bardziej skomplikowane i trudniejsze do osiągnięcia, ale możliwe! Jeśli więc zostaną spełnione odpowiednie warunki, nie musi nawet dojść do pożycia – w takim rozumieniu, jaki masz na myśli. Oczywiście niezabezpieczony stosunek przerywany nie chroni przed chorobami wenerycznymi.

4. Wielkość w zwisie, wielkość stóp
Zapamiętaj raz na zawsze – wielkość penisa w zwisie nie ma nic wspólnego z jego długością we wzwodzie, więc po pierwsze: nie wstydź się pod prysznicami w siłowni czy na basenie, po drugie: nie oceniaj innych przez pryzmat ich dżdżownic. Pamiętaj też, że nie zawsze liczy się rozmiar, a średnie 9 cm w opadzie i 13 cm w pełnej gotowości, to czysta statystyka. „Przyrost” członka podczas podniecenia może wynosić od mniej niż centymetra do prawie 9 cm.
Kolejnym mitem jest łączenie rozmiaru obuwia z wielkością penisa. Nie ma absolutnie żadnych dowodów na to, by Twoja mikro stopa odstraszała potencjalne partnerki. Choć wiele wody w Wiśle upłynie, zanim wieść ta rozejdzie się szerzej. Póki co kupuj buty na wyrost.

5. Złamanie penisa
Członek nie ma w sobie kości, jest zbudowany z ciał jamistych i ciała gąbczastego. Mimo to można go „złamać”, choć to nie dosłowne stwierdzenie. Nazwa wzięła się z powodu charakterystycznego trzasku, towarzyszącego przerwaniu błony białawej. Jak rozpoznać ten uraz? Jeśli go doznasz, na pewno poczujesz i zauważysz. Niesamowity ból, porównywany z przyjęciem kopniaka na krocze oraz zmiana koloru na fioletowy – jakbyś włożył przyrodzenie w sos jagodowy. Na złamanie prącia narażasz się, wykonując gwałtowne ruchy biodrami lub gdy kobieta jest na Tobie. Z tym bolesnym urazem należy natychmiast zgłosić się do lekarza, gdyż odpowiednio leczony pozawala 92% panów wrócić do pożycia seksualnego.

Dodał(a): Paweł Jaśkowski Wtorek 15.11.2016