Dobry seks w genach, czyli jaką grupę krwi mają najlepsi kochankowie

Jak się okazuje, umiejętności łóżkowe można otrzymać w genach. A przynajmniej tak twierdzą naukowcy, którym udało się ustalić, która grupa krwi płynie w żyłach najlepszych kochanków.
iStock-468280528.jpg

Brzmi sensacyjnie, ale w rzeczywistości żadnej sensacji w tym nie ma. Otóż już od dawna podejrzewano, że posiadacze różnych grup krwi mają mniejsze lub większe problemy z erekcją. W tej chwili tylko te podejrzenia potwierdzono, a udało się to naukowcom z Turcji.

Najmniejsze kłopoty z erekcją mają posiadacze krwi o grupie 0. Po nich są ci, którzy mają krew A lub B (czynnik Rh nie ma znaczenia). Wreszcie największe kłopoty mają mężczyźni, których żyły i tętnice wypełnia płyn grupy AB.

Kłopoty AB
Posiadacze krwi A i B są 4-krotnie bardziej narażeni na kłopoty z erekcją od tych z krwią 0, a posiadacze krwi AB nawet 5-krotnie.

Informacja mogłaby wydawać się błaha, ale nie jest taka w rzeczywistości. Otóż kłopoty z erekcją bywają zapowiedzią kłopotów z sercem. W penisie to krew doprowadza do erekcji, ponieważ wypełnia ciała jamiste. Naczynia krwionośne w penisie nie są tak duże jak te w okolicach serca, łatwiej się zatykają. Dlatego zanim pojawią się kłopoty z sercem, najczęściej dochodzi do kłopotów z erekcją.

Naukowcy wiedzą już, że posiadacze krwi 0 mają mniejsze kłopoty z erekcją niż A, B, a zwłaszcza AB. Teraz będą pracowali nad tym, by wykazać dlaczego, bo wciąż tego nie wiadomo.


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Wtorek 13.11.2018