Czy masz atrakcyjnego penisa?

Co sprawia, że penis jest ładny? Wcale nie jego długość. Naukowcy ze Szwajcarii dali kobietom w różnym wieku zdjęcia męskich genitaliów oraz kwestionariusz, by oceniły atrakcyjność członków.
atrakcyjny-penis.jpg

Warto pochylić się nad tymi badaniami dłużej, gdyż nie przeprowadzili ich nieomylni naukowcy amerykańscy, a ich koledzy jajogłowi ze Szwajcarii. A właściwie wyniki zawdzięczamy przepytywanym kobietom. Nie znamy ich narodowości, ale tajemnicą nie jest wiek badanych. Próbie poddane było 105 kobiet podzielonych na trzy grupy wiekowe: 16-20, 25-30, 40-45.

Kobiety miały ocenić 8 cech penisów ze zdjęć i zweryfikować ich istotność w kwestionariuszu na skali od 1 do 5. Wyniki są zaskakujące i zarazem budujące dla panów o mniejszych przyrodzeniach. Opublikowano je w The Journal of Sexual Medicine.
Co jest najbardziej atrakcyjne w penisie:
1. Ogólny wygląd kosmetyczny
2. Obecność włosów łonowych
3. Wygląd skóry wokół genitaliów
4. Obwód przyrodzenia
5. Kształt żołędzi (główki penisa)
6. Długość
7. Wygląd moszny
8. Pozycja i kształt ujścia cewki moczowej


Uczestniczki eksperymentu otrzymały 20 zdjęć. 10 z nich obrazowało penisa po zabiegu chirurgicznym, mającym na celu przesunięcie ujścia cewki moczowej (otwór na główce penisa) ze spodniej części prącia, na tradycyjne miejsce, by skorygować wrodzoną wadę – spodziectwo. Drugie 10 fotografii prezentowało normalne penisy. Początkowo badania dotyczyły właśnie wyglądu przyrodzenia po korekcie – czy kobiety zauważają różnicę w wyglądzie i umiejscowieniu ujścia cewki moczowej. Jednak wyniki były dla naukowców tak zaskakujące, że zmienili nazwę eksperymentu na „What is a Good Looking Penis?” – czyli jaki penis jest atrakcyjny. Internet również zareagował euforycznie, stąd badania rozchodzą się po sieci viralowo.


Dodał(a): Paweł Janusz