Co pozycja snu mówi o twoim związku?

O tym jaki jest twój związek mówi nie tylko to, jak się ze sobą komunikujecie i jaki macie seks. Zdaniem psychologów wiele informacji o relacji można wyciągnąć z tego, jakie pozycje przybieracie podczas snu.
sen.jpg

Okazuje się, że łóżkowe pozycje to nie tylko temat wyjęty żywcem z „Kamasutry”, ale również źródło psychologicznej refleksji. Dlatego też przygotowaliśmy zestawienie najpopularniejszych sennych konfiguracji i tego, co mówią o nich specjaliści. 

1. W tej pozycji śpi zaledwie jedna piąta par. Zdaniem psychologów takie ułożenie ciał świadczy o związku pełnym zaangażowania. Co więcej „duża łyżeczka” przejmuje na siebie rolę ochraniającej osoby. Z kolei luźna łyżeczka jest typowa dla świeżo upieczonych par, które z jednej strony chcą korzystać z bliskości partnera, ale nie są do niej do końca przyzwyczajone.

2. Każdy sobie rzepkę skrobie. Byle ta samodzielność nie zamieniła rzepki w gru…szkę. Bo ta pozycja świadczy o tym, że w waszym związku nie do końca jest dobrze. Unikanie dotyku nigdy nie zwiastuje nic dobrego.

3. Spanie do siebie plecami, to znak, że jest między wami wiele złych emocji. Może to świadczyć także o tym, że związek traktujecie jak rywalizację i każdy próbuje zdobyć punkty dla własnej drużyny.

ZOBACZ TAKŻE: CO MÓWIĆ W ŁÓŻKU? SEKS POZIOM WYŻEJ

4. Jesteście dla siebie na wyciągnięcie ręki, ale w waszej relacji jest dużo swobody. Choć każde z Was ma własny krąg przyjaciół i własny świat, to macie do siebie zaufanie i chcecie wzajemnie się chronić.

5. Senna pozycja, w której układacie się do siebie twarzami, świadczy o tym, że macie do siebie bardzo dużo zaufania i jest w niej wiele pożądania.

6. Jeśli zdecydowanie przejmujesz kontrolę nad większością powierzchni w łóżku, to może to świadczyć o tym, że jesteś egoistą. Psychologowie twierdzą, że w tej sposób przejawia się też niskie poczucie własnej wartości.

Sporo o waszej relacji może powiedzieć tez sposób, w jaki układacie głowę na poduszce. Im bliżej siebie kładziecie wasze głowy, tym lepiej. Osoby układające swoją głowę bliżej zagłówka lubią dominować, są też pewniejsze siebie niż te, które kładą się niżej. 


Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Poniedziałek 02.03.2020