Burdel superstars!

Czy uprawiając sex za pieniądze można przejść do historii? Pewnie! Udowadniają to najsłynniejsze prostytutki w dziejach, dla których burdel stał się nie tylko pracą, ale i drogą do gwiazd!

piramidy.jpg

Sex, Sesje i Męski Styl - uaktywnij się na naszym Fan Page'u

Thaïs
Żadna kurtyzana z czasów starożytności nie zrobiła tak wielkiej kariery, jak ta piękność urodzona w 4 w. p. n. e. w Macedonii. W jej kosmicznych umiejętnościach łóżkowych zakochał się sam Aleksander Wielki, najpotężniejszy wówczas człowiek na świecie. Thaïs stała się jego wieloletnią kochanką i doradczynią. Po śmierci Aleksandra wciąż trzymała się elit – została żoną Ptolemeusza Sotera, byłego generała Aleksandra Wielkiego i późniejszego króla Egiptu. Zapoczątkowała dynastię Ptolemeuszy, z której wywodziła się chociażby królowa Kleopatra.

Sally Salisbury
Ta najsłynniejsza ladacznica przełomu XVII i XVIII w. została ekskluzywną prostytutką już w wieku 14 lat. Jej klientami byli najzamożniejsi szlachcice z Wysp Brytyjskich, a jej popularność w Londynie można porównać wyłącznie do sławy gwiazd takich, jak Victoria Beckham czy Lady Gaga. Jedna noc z nią kosztowała równowartość kilkuletnich zarobków przeciętnego robotnika. Sally znana była z wybuchowego charakteru – podczas kłótni z jednym z kochanków, pchnęła go nożem. Choć zakochany nieszczęśnik wybaczył jej, i tak trafiła do więzienia (gdzie wciąż przyjmowała zamożnych klientów). Zmarła po kilku miesiącach, w roku 1724, na syfilis.

Mata Hari
Najsłynniejsza kobieta–szpieg urodziła się 1876 r. w Holandii. Na początku XX w. została międzynarodowej sławy modelką, tancerką egzotyczną i wysokobudżetową prostytutką. W łóżku wyprawiała takie rzeczy, że zamożni faceci (często oficerowie i politycy) byli skłonni płacić jej za sex prawdziwe fortuny. A czasami nawet zdradzić jakieś tajemnice państwowe... Jej wielka kariera zakończyła w czasie I Wojny Światowej naprawdę wystrzałowo: została aresztowana przez Francuzów i za działalność szpiegowską na rzecz Niemiec stanęła przed plutonem egzekucyjnym.

Calamity Jane
Jeśli kręcą cię westerny, bankowo znasz tę postać, żyjącą na przełomie XIX i XX w. Ta Amerykanka (która naprawdę nazywała się Martha Jane Cannary Burke) była prawdziwą twardzielką – w pojedynkach rewolwerowych załatwiła niejednego faceta, ze strzelbą w dłoni stawiała czoła hordom Indian, a podczas popijawy w saloonie nie było na nią mocnych. Nic dziwnego, że respekt wobec niej miały nawet największe zakapiory. Okazuje się, że Calamity Jane przez wiele lat uprawiała też z powodzeniem najstarszy zawód świata (i to pomimo wątpliwej urody). No ale na Dzikim Zachodzie faceci nie byli przecież wybredni.

Sada Abe
Ta Japonka jako młoda dziewczyna została sprzedana przez ojca do domu publicznego. Od tego momentu zaliczyła nie jeden burdel w Tokio. Z biegiem lat stała się wielką znawczynią najbardziej ekstremalnego seksu sado-maso. Cały świat usłyszał o niej w roku 1936, gdy udusiła paskiem od kimona śpiącego kochanka, po czym odcięła mu genitalia, zawinęła je w gazetę i nosiła w torebce jako pamiątkę po ukochanym. Została aresztowana i trafiła do więzienia, skąd wyszła po zaledwie 5 latach. Jej postać była inspiracją do stworzenia mnóstwa książek i filmów, w tym najsłynniejszego „Imperium zmysłów” Nagisy Oshimy.

Belle de Jour
Autorka słynnego bloga, w którym opisywała wspaniałości uprawiania zawodu luksusowej londyńskiej prostytutki, kasującej ok. 1600 zł za godzinę. Na jego podstawie nakręcono cieszący się wielką popularnością serial „Sekretny dziennik call girl”. W 2010 r. Belle de Jour postanowiła ujawnić prawdziwą tożsamość – okazało się, że naprawdę nazywa się Brooke Magnanti, pochodzi z USA i jest bardzo uznaną panią naukowiec po trzydziestce. Luksusową prostytutką została w imię szczytnych celów – aby zdobyć kasę na doktorat.


Dodał(a): Alex DeLarge Niedziela 01.04.2012