10 miesięcy więzienia za sprośne fotki pod katedrą

Bloger wraz ze swoją dziewczyną, która na co dzień pracuje jako modelka, zostali skazani na 10 miesięcy więzienia. Uznano, że zdjęcia, które zrobili sobie na tle katedry, naruszyły przepisy dotyczące obrazy uczuć religijnych. Para zrobiła sobie sesje na moskiewskim Placu Czerwonym, a jedno zdjęcie prowokacyjnie wskazywało inscenizację seksu oralnego.
Zrzut ekranu 2021-11-2 o 10.55.35.png

23–letni bloger Rusland Bobiew pochodzi z Tadżykistanu. Znany jest z publikacji "pranków" na YouTube i dość kontrowersyjnej działalności. Razem ze swoją dziewczyną, postanowili wykonać sobie sesję zdjęciową. Mężczyzna opublikował fotografię, na której tle widać katedrę św. Bazylego, gdzie Rosjanka klęczy przed nim w kurtce z napisem "Policja". Fotografia rzeczywiście wygląda, jakby miała zostać wykonana podczas takiego aktu. 

zrzut_ekranu_2021-11-1_o_182628.png__655x0_q85_crop_subsampling-2_width-655.png

Para została zatrzymana i z początku trafia na 10 dni do aresztu. Dodatkowo kazano im zapłacić 5 tys. rubli (ok. 276 zł). Następnie Bobiew opublikował film na którym przeprasza za swoje zachowanie i obiecuje, że więcej go nie powtórzy. Sprawa trafiła jednak do sądu i tam uznano, że takie fotografie wskazują na obrazę uczuć religijnych, przez co para trafi na 10 miesięcy do więzienia.

q.png__655x0_q85_crop_subsampling-2_width-655.png

O sprawie jest bardzo głośno w rosyjskich mediach, które uważają, że wyrok jest wyjątkowo surowy. Dotychczas podobne akcje kończyły się grzywnami albo karami w zawieszeniu. Po odbyciu katy Bobiew zostanie także deportowany do Tadżykistanu.

 

Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / facebook.com Wtorek 02.11.2021