10 faktów na temat penisa

Oto 10 ciekawostek na temat penisów. Sprawdź, czego nie wiesz jeszcze, o swoim najlepszym przyjacielu!

shutterstock_264659930.jpg

1. Penis nie ma kości!
Angielskie określenie na erekcję "boner" nie powinno Cię mylić - w środku penisa nie ma żadnej tkanki kostnej! Członek składa się z jam otoczonych tkanką włóknistą, do których w trakcie erekcji jest pompowana krew żylna. Penisa można porównać zatem do dmuchanego materaca – dobrze napompowany może być naprawdę twardy. Skąd zatem biorą się historie o złamanych penisach? Urolog Harry Fish, autor "The New Naked: the Ultimate Sex Education for Grown-Ups" wyjaśnia: możliwe jest uszkodzenie zewnętrznej tkanki prącia. Nieleczone może skończyć się mocną blizną lub nawet chorobą Peyroniego – schorzeniem, gdzie penis pozostaje wygięty.

2. Rozmiar ma znaczenie... dla mężczyzn.
Wedle wspomnianej wcześniej książki, członek przeciętnego mężczyzny wynosi 7,5 cm w zwisie i między 11 a 16 cm w erekcji. Jednak ostatnie badania pokazują, że większość mężczyzn wolałoby mieć większego penisa. I to niezależnie od rozmiaru jakim dysponują...

3. Przed Viagrą były małpie jaja.
Zanim na rynku pojawiła się Viagra, stosowano z lepszym lub gorszym skutkiem inne środki na impotencję. Na przełomie XIX i XX wieku eksperymentowano np. z przeszczepianiem w moszny mężczyzn jąder kóz, szympansów, czy pawianów. Tysiące ludzi na świecie w 1920 roku chodziło z małpimi jajami w majtkach! Źródła twierdzą, że metoda ta była jednak nieskuteczna...

4. Istnieją różne sposoby na zwiększenie penisa.
Grupa Włochów niezadowolonych ze swoich męskości wypróbowała metodę nazywaną "trakcją", w której to używa się "przedłużacza" penisa. Mężczyźni poddawali się jej codziennie przez kilka godzin na przełomie kilku miesięcy (!). Na koniec potwierdzili wzrost członków od około 1,5 do 2,5 cm. Interesuje cię mniej bolesny sposób, aby mieć większego? Badanie opublikowane w "Journal of Sexual Medicine" ustaliło, że podczas seksu oralnego, u mężczyzn odnotowano większe rozmiary penisa w stosunku do innych metod pobudzenia!

5. Czym mierzy się wielkość penisa?
Każdemu z was najprawdopodobniej wydaje się, że długość penisa mierzy się linijką. Ci bardziej dociekliwi być może wykorzystali niegdyś w tym celu także centymetr krawiecki, którym łatwiej zmierzyć również obwód. Ale co z jądrami, których rozmiar jest ważną informacją dla lekarzy badających funkcjonowanie męskich hormonów płciowych? Otóż do sprawdzania ich wielkości służy specjalistyczne narzędzie, czyli tzw. orchidometr. Wyglądem przypomina on nieco naszyjnik twojej babci lub kulki gejszy. Polecamy wygooglować to niecodzienne zjawisko.

6. Rozmiar buta nie mówi nic o rozmiarze penisa.
Wiele osób uważa, że istnieje zależność między rozmiarem stopy, a długością penisa. Liczne badania udowodniły już dawno temu, że jest to kompletna bzdura. Nie potwierdzono także zależności między rozmiarem członka, a wielkością nosa, dłoni, czy samochodu.

7. Penis jest bardziej elastyczny niż myślisz.
Badanie z 2002 roku na Uniwersytecie w Stanford polegało na wykonywaniu zdjęć aparatem do rezonansu magnetycznego parom podczas seksu. Okazało się, że w trakcie pozycji misjonarskiej penis może przyjmować kształt bumerangu. Do podobnych wniosków musiał dojść już Leonardo Da Vinci – odnaleziono jego ryciny pokazujące anatomię narządów podczas stosunku… Zboczuszek!

8. Każdy penis był kiedyś łechtaczką!
Musicie uwierzyć, że kiedy chłopcy i dziewczęta są w łonie matki, ich narządy płciowe są początkowo identyczne. Dopiero męskie hormony powodują rozwój męskich narządów. Dlatego też do penisa i łechtaczki dochodzą adekwatne nerwy i naczynia krwionośne. Z kolei odpowiednikiem moszny są… wargi sromowe.

9. Niektóre członki mogą... zaskoczyć.
Rozmiar penisa w zwisie mówi tyle o rozmiarze penisa w erekcji, co wspomniany wcześniej rozmiar buta. No dobra, może trochę to - nomen omen - wyolbrzymiliśmy, ale faktycznie długość w zwisie nie mówi zbyt wiele o rozmiarze erekcji. W tym wypadku decyduje tylko możliwość rozszerzenia się jam penisa pod wpływem krwi. Co więcej, badania opublikowane w "Journal of Sex" mówią, że krótsze penisy często zwiększają swoją wielkość w trakcie wzwodu znacznie bardziej niż ich więksi "konkurenci"!

10. Zdradzający mają jaja. Wielkie jaja.
Tom Hickman w swojej książce "God's Doodle: The Life and Times of the Penis" przedstawił ciekawą zależność. Okazuje się, że osoby z większymi jądrami mają większe tendencje do zdradzania swoich partnerek, niż ich koledzy z mniejszym obwodem. Jeśli kobieta szuka zatem partnera na całe życie, powinna zacząć od zainwestowania we wspomniany wcześniej orchidometr. :)Dodał(a): Bartosz Joda Środa 23.09.2015