10 faktów na temat łechtaczki

Być może uważasz się za specjalistę od kobiet, ale nawet mężczyźni tacy jak ty mogą być zdziwieni tym artykułem. Oto 10 faktów na temat łechtaczki, wśród których z całą pewnością znajdziesz takie, o których nie miałeś do tej pory pojęcia!
shutterstock_152087723.jpg

1. Aż 50-75% kobiet potrafi osiągnąć orgazm jedynie poprzez stymulację łechtaczki. Większość pań nie jest w stanie w ogóle dojść podczas samego stosunku!

2. Zdaniem badacza, Desmonda Morrisa natura sprawiła, że kobiety osiągają orgazm trudniej niż mężczyźni, by panie mogły w ten sposób selekcjonować partnerów. Tylko ci najbardziej cierpliwi, troskliwi i pomysłowi mogą doprowadzić kobiety do szczytowania, a w efekcie zapłodnienia i utrzymania przy sobie.

3. Łechtaczka jest tylko częściowo widoczna gołym okiem. W rzeczywistości ma ok. 10 cm, czyli prawie tyle, co przeciętny penis! Trzy czwarte z niej ukryte jest jednak w ciele kobiety.

4. Łechtaczka rośnie przez całe życie pań. Po menopauzie może stać się aż 2,5 razy większa niż wtedy, gdy kobieta była nastolatką. Wielkość clitoris nie ma jednak związku z odczuwaniem przyjemności.

5. Łechtaczka zawiera 8000 niezwykle wrażliwych zakończeń nerwowych. To aż dwukrotnie więcej niż te, które dochodzą do żołędzi penisa. Przykro nam, panowie...

6. Większość z nas nie wie, że wszystkie dzieci, kiedy znajdują się w początkowej fazie rozwoju prenatalnego, mają takie same narządy. Dopiero ok. 12 tygodnia od zapłodnienia, genitalia każdego dziecka zaczynają różnicować się na penisa lub wargi sromowe. Łechtaczka i penis są podobne do siebie bardziej, niż myślisz. Clitoris posiada żołądź, napletek (znany również jako kaptur) oraz tkanki umożliwiające jej erekcję, czyli wszystkie części, które ma twój penis. W dodatku ulega ona „erekcji”, kiedy jest pobudzona.

7. Łechtaczka ma przynosić kobiecie przyjemność. To jest jedynym jej celem. Za reprodukcję odpowiada, co innego.

8. Łechtaczki poszczególnych kobiet różnią się od siebie wielkością i kształtem. Niektóre z nich są ukryte bardziej, inne zaś wystają dużo więcej. Co jednak najważniejsze dla ciebie, to fakt, że każda kobieta lubi być dotykana w inny sposób: jedne preferują delikatne pieszczoty, inne intensywną stymulację. Zanim poznasz clitoris konkretnej laski, potrzebujesz czasu.

9. Ludzie wymyślają różne dziwne określenia na łechtaczkę. Być może słyszeliście o: "człowieku w kajaku", "pęku róży", "groszku" lub "łysym mężczyźnie w łodzi"?

10. Orgazm łechtaczkowy może wywołać w dowolnym miejscu od 3 do 16 skurczów i może trwać od 10 do 30 sekund. Ale to nie wyklucza faktu, że wiele kobiet może mieć wielokrotne orgazmy, które mogą powodować skurcze mięśni miednicy. W tym miejscu mamy dla was kolejną, smutną wiadomość, panowie - nawet najbardziej przeciętny orgazm łechtaczkowy kobiety trwa dłużej niż najlepszy w historii orgazm mężczyzny...

źródło: huffingtonpost.com


Dodał(a): Bartosz Joda Czwartek 15.10.2015