50 seks porad dla obu płci – cz.4

Gdy za porady dotyczące seksu zabiera się Tracey Cox, należy wyjąć długopis, kartkę i notować. Następnie wykuć na pamięć i stosować, a Twoje życie seksualne stanie się piękniejsze, a Ty zrozumiesz o co w tym wszystkim chodzi. Myśleliście, że o współżyciu wiecie wszystko? Pani psycholog Was naprostuje.

seks-porady-cz4.jpg


Tracey Cox to sekspertka, czyli kobieta, która o seksie wie prawie wszystko. A na pewno od Was. No dobra, od nas też, bo niektóre z jej wskazówek słyszymy po raz pierwszy. Jest również dziennikarką, która niegdyś była redaktorką Australijskiego Cosmo. W Wielkiej Brytanii prowadzi programy telewizyjne dotyczące partnerstwa, seksu i rozwiązywania problemów w tych kwestiach. Ma status celebrytki.

Dla serwisu DailyMail, z którym stale współpracuje, stworzyła listę 50 porad dla młodych dziewczyn z myślą o swojej pasierbicy. Ale wskazówki i objaśnienia mogą być pomocne i dla pań, i dla panów w każdym wieku. W dziedzinie seksu nie ma czarnego pasa, należy dokształcać się cały czas!

Czwarta część porad, która zbliża Cię do mety, by pojąć, o co w seksie tak naprawdę chodzi:

31. Kobiety mają ochotę na seks w pewnych momentach miesiąca, w innych to je odpycha. To normalne. Kobiece libido waha się w cyklu miesięcznym. To żebyście się nie dziwili, gdy usłyszycie, że boli je głowa.

32. Prawdziwi faceci nie zawsze mają erekcję. Stres, wiek, alkohol i wiele leków może mieć na to wpływ. Penis we wzwodzie nie jest potrzebny, by dobrze się bawić w łóżku. Większość kobiet ma najlepsze i najbardziej intensywne orgazmy podczas seksu oralnego. Patrz punkt 24.

33. Genitalia mają przeróżne kształty i rozmiary. Nie porównuj ich do tych u gwiazd porno. Tamte są wyczyszczone, wybielone i wydepilowane.

34. Jeśli myślisz o „dizajnerskiej waginie”, to jesteś szalona. Jedna rzecz to zmniejszanie rozmiarów waginy po ciężkim porodzie, ale estetyczny `tuning` warg sromowych jest ryzykowny. Grozi utratą czucia, gdy usunie się zbyt dużo skóry lub nadwrażliwością w przypadku odsłonięcia nerwów. To oznacza problemy z osiągnięciem orgazmu. Wygląda dobrze jak jest. Poważnie.

35. Uprawianie seksu dla przytulenia na koniec nie jest zdrowe. Jeśli naprawdę tego oczekujesz, zobacz się z przyjaciółką albo mamą. Albo kup sobie psa. Panowie, przytulajmy nasze kobiety bez powodu, bo mogą spotkać się z przyjacielem.

36. Niektórzy mężczyźni chcą seksu, gdy tak naprawdę potrzebują miłości. Kobiety nie są jedyne w wykorzystywaniu seksu do egzekwowania uczuć. Seks jest podstępnym, męskim sposobem na zbliżenie się emocjonalne do Ciebie.

37. Seks na dłuższą metę jest inny od tego w krótkich znajomościach i wcale nie oznacza, że nie masz ochoty na swojego partnera tylko dlatego, że nie chcesz go uprawiać codziennie w długoletnim związku.

38. On nie jest jasnowidzem. Nikt, poza Tobą, nie wie, jak tak naprawdę się czujesz. Dokładnie, lepiej otwarcie coś oznajmić, niż fochować ze zdziwieniem, że nie odgadliśmy Waszych intencji. Albo przynajmniej nas naprowadźcie.

39. Usta przydają się do wielu czynności, ale mówienie partnerowi, co lubisz, a czego nie, jest najlepszym ich zastosowaniem. Nie zgodzę się, można użyć ich jeszcze lepiej.

40. Nie czuj się winna za swoje fantazje. To tylko Twoja sprawa, gdzie wędruje Twoja wyobraźnia. Czasem fantazje seksualne mogą się pokrywać, warto więc sobie sugerować nowe pomysły.

Wprowadziliście już w życie jakieś porady? Urządź z łóżka poligon doświadczalny. Sugeruję robić to jednak z partnerką, z którą macie już dłuższy "staż łóżkowy". Nieśmiałość lub złe zrozumienie swoich fantazji może przedwcześnie zgasić żar ciekawie zapowiadającej się przygody.


Dodał(a): Paweł Jaśkowski / Tracey Cox Środa 16.12.2015