Właściciel ugotposted.com skazany na 18 lat!

Kevin Bollaert - właściciel strony typu "revenge porn" umożliwiającej publikację pornograficznych zdjęć byłych partnerów trafi do więzienia na 18 lat! Mężczyzna kazał płacić ofiarom 350 dolarów za usunięcie kompromitujących materiałów z sieci

5646546.png

O właścicielu nieistniejącej już strony ugotposted.com typu "revenge porn", Kevinie Bollaercie, po raz pierwszy pisaliśmy w lutym, kiedy rozpoczął się proces w jego sprawie. Teraz mężczyzna został uznany winnym 27 zarzutów kradzieży danych osobowych i wymuszeń oraz skazany na 18 lat pozbawienia wolności! To pierwszy taki przypadek w Stanach Zjednoczonych i jednocześnie wielki krok w walce z coraz to powszechniejszym zjawiskiem tzw. sekstingu.

28-letni mężczyzna nie tylko założył i prowadził serwis umożliwiający publikowanie zdjęć byłych partnerów o charakterze erotycznym, ale również szantażował ofiary nakazując im płacenie od 300 do 350 dolarów za usunięcie kompromitujących materiałów z sieci. Szacuje się, że od 2012 do 2013 roku umożliwił on nie tylko umieszczenie 10 tysięcy zdjęć bez zgody osób na nich uwiecznionych, ale również publikację ich danych osobowych, a nawet linków do ich profili na Facebooku. Według prokuratora Bollaert na swoim nielegalnym biznesie zarobił dziesiątki tysięcy dolarów!

Choć obrona próbowała przekonać sąd, że strona oskarżonego jest niemoralna, ale legalna, argumentując to faktem, iż to nie jej właściciel robił i zamieszczał na niej zdjęcia, sędzia nie przychylił się do tego argumentu. Kiedy zapadł wyrok skazujący, winny zalał się łzami.


Dodał(a): Bartosz Joda, fot. Youtube Wtorek 07.04.2015