W tych godzinach kobiety mają największą ochotę na seks

Ty chcesz uprawiać seks, a ona kręci nosem? Być może chcesz się z nią kochać o niewłaściwej porze. Chęć na miłość zależy bowiem od rytmu dobowego i większość kobiet ma ochotę na seks w konkretnych godzinach.


Rytm dobowy i zegar biologiczny to takie dwa pojęcia, o których każdy słyszał, ale w sumie nikt nie wie po co one w ogóle są, bo w końcu każdy dostosowuje swój dzienny grafik do swojej pracy od 9 do 17 i wieczornych wyjść lub premier serialu na Netfliksie.

Tymczasem rytm dobowy ma ogromne znaczenie nie tylko jeśli chodzi o dobre samopoczucie, ale także – o ochotę na seks. Naukowcy na zlecenie marki Lovehoney produkującej erotyczne zabawki, wzięli więc pod lupę rytmy dobowe 2,3 tys. kobiet i mężczyzn, i zbadali, w jakich porach dnia i nocy płcie wyrażają największą chęć na łóżkowe igraszki. Jak się okazuje – w zupełnie różnych.

Szczyt gotowości na seks u mężczyzn przypada bowiem między godziną 6 a 9 rano (wiecie, najwyższy poziom testosteronu, poranny „namiot”), natomiast u kobiet – między 21 a 2 w nocy. Czyli bardziej niedopasowani być nie możemy. W przypadku płci pięknej należy także w tym wszystkim uwzględnić zależność między ochotą na seks a nastrojem (36 proc. badanych pań przyznało, że aktualne samopoczucie ma na wpływ na chęci), która zdecydowanie rzadziej występuje u facetów. Wiadomo – nam głównie potrzebne jest miejsce, ochota zawsze przyjdzie.

Jak więc żyć? Po prostu. Próbujcie i nie poddawajcie się, a zwłaszcza w godzinach, o których pisaliśmy w akapicie wyżej. Jeśli natomiast wy macie niepohamowaną chęć na poranny seks, to opowiedzcie swojej kobiecie o zaletach wczesnego bzykania – jesteśmy w stanie wymienić ich przynajmniej 10.

ZOBACZ TEŻ:Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Czwartek 12.10.2017