Udany seks i prezerwatywy – czy to musi się wykluczać?

Często spotykamy się z opinią, że popularne gumki zmniejszają intensywność seksualnych doznań. Tymczasem badania oraz opinie ekspertów wcale tego nie potwierdzają… Więc jak to jest z tym bezpiecznym seksem?
ckm-prezes-617.jpgProblem siedzi w głowie
Kondomy od wielu lat są najpopularniejszą z metodą antykoncepcji. Z drugiej strony pokutuje wiele opinii, że ich używanie wiąże się ze stresem, a same prezerwatywy mogą zmniejszyć nasze doznania lub wręcz udaremnić zbliżenie. Tymczasem problem może leżeć w głowie! Już samo skupianie się na myśli „a jeśli się nie uda?” i negatywne nastawienie do tego sposobu zabezpieczania się powoduje naszą niechęć. Warto podejść do tego na większym luzie i cieszyć się swobodą, jaką daje bezpieczny seks.

Wybieraj dobrze

Nie da się ukryć, że prezerwatywy stanowią pewną barierę pomiędzy partnerami. Dlatego zadbajmy o to, aby była ona możliwie nieodczuwalna i zapewniała nie tylko bezpieczeństwo, ale także komfort. Rozwiązaniem są bardzo cienkie prezerwatywy np. Durex, które gwarantują pełną satysfakcję płynącą ze zbliżeń, a jednocześnie są skuteczną metodą antykoncepcji. Coraz większą popularnością cieszą się nielateksowe prezerwatywy nowej generacji, dające maksymalnie naturalne doznania. Nie zapomnijmy o odpowiednim dopasowaniu gumki do rozmiaru członka – niewłaściwa wielkość może być przyczyną nie tylko zmniejszonej skuteczności prezerwatyw, lecz także stresu czy mniej intensywnych doznań podczas stosunku. Za duża może się zsuwać, za mała – pęknąć.

Nie tylko klasyka
Raz na jakiś czas warto wprowadzić do sypialni nieco różnorodności, zmienić przyzwyczajenia i na własnej skórze poznać nowości. Popularne ostatnio neonowe gumki, modele świecące w ciemności lub te o zapachu soczystych owoców wybiera coraz więcej par. Jeśli jednak stawiasz na klasykę, wybierz najlepsze prezerwatywy, które będą cienkie i idealnie dopasowane. Poczuj każdy dotyk, jednocześnie ani na chwilę nie tracąc poczucia bezpieczeństwa.

Seks w prezerwatywie nie musi wcale oznaczać zmniejszenia doznań – najważniejsze to nie nastawiać się negatywnie do tego sposobu antykoncepcji i wcześniej odpowiednio się przygotować.

Dodał(a): CKM.PL Wtorek 01.04.2014

Komentarze

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Eupismak (2014-11-27 10:14:04)
Wniosek reklamacji prezerwatyw też jest w tych pismach?? ;) Zgłoś naruszenie
laluna644 (2014-11-26 14:14:41)
Musisz wypełnić pismo urzędowe, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Skąd wziąć wzór taki jak CIT, pozwolenie na budowę albo wiza na Białoruś? Szukasz informacji jak, po co i dlaczego? Zajrzyj do nas! Znajdziesz tam informacje o tym jak prawidłowo wypełniać pisma, możesz pobrać wzory oraz dowiesz się, którego formularza potrzebujesz. Zapraszamy!
http://e-urzedowe.pl Zgłoś naruszenie
mister (2014-05-09 16:24:55)
Żadna prezerwatywa jak i zresztą inne środki anty nie daje 100 % zabezpieczenia. Zawsze może się zdarzyć nieprzewidziana ''awaria'', czego przykładem jest nasz 6 letnia córka. Świecące prezerwatywy rozbawiły mnie do łez. Nie słyszałem o takich. Jeśli spotkam na pewno kupię :) Zgłoś naruszenie
lowca1811 (2014-04-23 19:43:56)
wybór należy do ciebie,
lepiej czerpać przyjemności,
niż przeklinać ze złości Zgłoś naruszenie
Komentarze (4)