Masturbacja nielegalna? Kurator stawia zarzuty

Program edukacyjny "Zdrovve Love", który do szkół wprowadził Gdańsk został skrytykowany przez kurator oświaty Barbarę Nowak. W mediach społecznościowych opublikowała post, w którym zarzuca kłamstwa i deprawację.
ZAKAZ MASTURBACJI.jpg


Czy masturbacja jest niezgodna z prawem? - raczej nie bardzo i niech pierwszy rzuci kamień ten, kto nigdy tego nie robił. Już kiedyś pisaliśmy o statystykach, z których wynika, że 95% mężczyzn i 72% kobiet masturbowało się przynajmniej raz w życiu. Czy w takim razie wszyscy jesteśmy winni i trzeba związać nam rączki?

Media zarzucają kurator Nowak twierdzenie, że masturbacja jest niezgodna z prawem. Co prawda w poście opublikowanym przez kurator na Twitterze, widać niechęć do środowiska LGBT, ale nie ma w nim mowy o nielegalności samogwałtu. Z kolei sama zainteresowana nie ma takiej siły sprawczej, żeby zaglądać każdemu przez ramię i bić linijką po łapkach albo wysyłać do więzienia. Z tego względu masturbacja nigdy nie będzie nielegalna!


Natomiast wracając do samego posta - Nowak rzeczywiście zarzuca środowisku LGBT, że - “ich programy są niezgodne z podstawami programowymi w szkołach i z prawem polskim”. Kurator uważa, że pod hasłami programów prozdrowotnych kryją się ideologiczne genderowe treści i to zapewne w nich - zdaniem kurator - zawarta jest także nieszczęśliwa “masturbacja”.

Sonda

Robótki ręczne?


Program ten jest finansowany ze środków miasta. Dzieci uczęszczające do tamtejszych szkół, mogą za zgodą rodziców uczestniczyć w zajęciach poświęconych dojrzewaniu, seksualności czy antykoncepcji. W programie jest także mowa o tym, że dojrzewający człowiek powinien mieć przestrzeń do tego, żeby samemu określić swoją tożsamość płciową. To właśnie ten fragment, obok masturbacji, najprawdopodobniej wywołał u Nowak największe oburzenie.

My natomiast nie chcemy wdawać się w dyskusje na temat określania płci, ale już kiedyś pisaliśmy o tym, że regularny samogwałt może znacząco wpłynąć na poprawę zdrowia. I warto dodać, że działa pozytywnie zarówno na mężczyzn, jak i kobiety.Dodał(a): Konrad Siwik / fot. istock Poniedziałek 03.02.2020