Kiedy kobiety powinny zachodzić w ciążę?

Jeśli nie wiesz, kiedy zmotywować swoją kobietę do spłodzenia ci syna, oto badania, które powinny ci pomóc w rozwiązaniu tego dylematu. Wyliczono bowiem, kiedy dla kobiety jest najlepszy okres na zajście w ciążę

shutterstock_136849721.jpg

Komputerowy algorytm wyliczył optymalny wiek jaki powinna mieć kobieta, kiedy zamierza zajść w pierwszą ciążę. Pod uwagę została wzięta możliwość zapłodnienia naturalnego oraz in vitro, a także ilość planowanych potomków (jeden, dwoje lub troje).

Wyniki zostały wyliczone na podstawie analizy danych setek tysięcy matek. Są to jednak czyste statystyki, które nie biorą pod uwagę osobistych uwarunkowań takich jak chociażby ewentualne problemy z płodnością.

Wszystko podsumowano w poniższej tabelce. Wynika z niej, że jeśli planujewa mieć trójkę dzieci, musisz zmotywować swoją kobietę do zajścia w pierwszą ciążę już w wieku 23 lat. Przy dwójce potomków będzie to odpowiednio 27 rok życia, a przy jedynaku - 32 lata. Kobiety zyskują nieco więcej czasu przy zapłodnieniu pozaustrojowym - in vitro.

mg22730324-770x334.png

źródła: newscientist, wiedzocholik


Dodał(a): Bartosz Joda Środa 12.08.2015