Jakie komplementy działają na kobiety?

Jeśli chcesz poderwać dziewczynę używaj metafor. Ciekawe i oryginalne komplementy dają większe szanse na intymną noc z potencjalną partnerkę. Unikaj tylko głupich tekstów o spadaniu z nieba, itp.
kom.jpg

Wymyślne teksty na podryw o magicznym zegarku, wskazującym brak majtek u laski, bardzo często wywołują śmiech. I słusznie. Jednakże jak się okazuje, jeśli chcesz zagadać i prawić komplementy dziewczynie, powinieneś używać wielu ciekawych metafor, aby pokazać, że jesteś psem na baby i potrafisz wspiąć się na wyżyny własnych możliwości, tylko pamiętaj żeby być bardziej subtelnym niż odgłosy godowe orangutana. Bo jak się okazuje kobiety kręcą oryginalne przenośnie. Już nie wystarczy jej powiedzieć, że ma seksowne usta.

Badacze z University of Electronic Science and Technology of China wybrali 116 heteroseksualnych studentek, aby sprawdzić jakie komplementy na nie działają. Musiały one ocenić atrakcyjność 140 mężczyzn na podstawie zdjęć ich twarzy oraz dołączonych do nich tekstów. Każda z wypowiedzi była albo metaforyczna, albo dosłowna i dotyczyła wyglądu bądź domu kobiety.

Mężczyźni przy których pojawiły się wypowiedzi metaforyczne byli oceniani jako bardziej atrakcyjni. Kobiety preferowały również komplementy dotyczące ich wyglądu niż posesji. Czyli lepiej powiedzieć, że widzisz w jej oczach kolorową tęcze, niż że ma ładny dom.

Naukowcy skomentowali wynik badania twierdząc, że użycie metafor świadczy o dużej inteligencji i kreatywności mężczyzny. Tylko nie rzucaj wyświechtanym tekstem o gwiazdach w jej oczach. Wysil się trochę. Tutaj znajdziesz poradnik jakich wypowiedzi unikać.
Dodał(a): Paweł Zieleń Wtorek 06.06.2017