Ile kalorii spalasz podczas seksu? W końcu sprawdzili to badacze

Żeby utrzymać dobrą sylwetkę podczas pandemii, warto wykonywać domowe ćwiczenia. Jednak nie każdy na chacie ma odpowiedni sprzęt. Natomiast raczej wszyscy mają w swoich mieszkaniach łóżko, w którym przecież też można spalić zbędne kalorie.
iStock-537432030.jpg
Naukowcy z University of Quebec w Montrealu podjęli się sprawdzenia, ile kalorii spalamy podczas seksu. W tym celu zwerbowali 21 młodych, zdrowych heteroseksualnych par. Każda z nich odbyła stosunek w czterech różnych pozycjach. Badacze chcieli zobaczyć, ile energii zużywają kochankowie w każdej z nich.

Okazało się, że podczas przeciętnej aktywności – definiowanej jako gra wstępna, stosunek i orgazm co najmniej jednego partnera – kobiety spalił 69,1 kalorii, a mężczyźni 101 kalorii. Biorąc pod uwagę czas stosunku, naukowcy wywnioskowali, że kobiety spalają 3,1 kalorii na minutę, a faceci 4,2 kalorii na minutę. Przy czym średnia długość numerku została ustalona na 5-6 minut.

SPRAWDŹ: Rząd radzi: single niech znajdą sobie partnerów do łóżka

Wprawdzie wynik nie jest tak dobry, jak podczas aktywności sportowych, ale w zaistniałych okoliczność, jest to na pewno lepsze niż siedzenie na tyłku przed telewizorem. Podczas ćwiczeń na bieżni panie spaliły 7,1 kalorii na minutę, a panowie 9,2 kalorii na minutę. Przy takich wynikach przeciętny posiłek złożony z 600 kcal spaliłbyś w około godzinę.

Podobne badanie opublikowane w New England Journal of Medicine pokazuje, że facet po trzydziestce musi uprawiać seks przez około 6 minut, żeby spalić 21 kalorii. Trzeba zaznaczyć, że wszystko jest też zależne od długości i intensywności stosunku. Jeżeli dasz radę dłużej, to do dzieła. W końcu na siłce wytrzymujesz więcej niż kilku minut.

Dodał(a): CKM.pl / fot. istock Czwartek 21.05.2020