Ideał piękna z 18 krajów

Kobiety z jakiego kraju są najpiękniejsze? To zależy, w jakim kraju o to zapytasz. Eksperyment apteki internetowej z Wielkiej Brytanii ukazuje nam kanony urody, widziane oczami grafików z 18 krajów. Przy pomocy Photoshopa, mieli stworzyć ideał kobiecości, obowiązujący w ich państwie.
percepcjapercepcji.jpg

Brytyjska apteka internetowa Superdrug zainicjowała akcję „Perception of Perfection”, co najłatwiej można przetłumaczyć jako „Percepcja perfekcji”. Poprosiła grafików z 18 różnych krajów, by przy użyciu najpopularniejszego narzędzia do obróbki zdjęć, stworzyli wzór kobiecego piękna w ich kraju.

Do obróbki dostali zdjęcie dziewczyny, która w Polsce postrzegana by była jako pulchna (zrobiliśmy sondę w wydawnictwie i takie określenie pojawiało się najczęściej). Następnie poprawili piersi, brzuch, nogi, kolor skóry, kształt twarzy, a nawet oczu.

Sprawdź, jak postrzegane jest piękno i perfekcja ciała w 18 różnych krajach. Który z wzorców najbardziej odpowiada Twoim preferencjom? A może masz swój typ polskiego ideału?

ORYGINAŁ:
ORIGINAL-IMAGE_tagged.jpg

IDEAŁ OCZAMI GRAFIKÓW:
Dyskutuj z autorem na Twitterze


Dodał(a): Paweł Jaśkowski / fot.: onlinedoctor.superdrug.com Poniedziałek 17.08.2015

Komentarze

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
lisek89 (2016-10-19 21:15:54)
Jaka to była apteka internetowa? :) Zgłoś naruszenie
Komentarze (1)