Dlaczego po seksie śpisz?

To, że chce Ci się spać zaraz po bzykaniu, nie oznacza osłabienia organizmu, braku jakichś witamin, niskiej wydolności organizmu czy nudnego seksu. Faceci po prostu tak mają!
drzemka po seksie


Serge Stoleru, kierujący francuską medyczną grupą badawczą Inserm, dowiódł, że drzemka po seksie jest czymś normalnym u panów. Tym samym jesteśmy uratowani od narzekań partnerek, że traktujemy je przedmiotowo i po bzykaniu `przycinamy komara`.

Doktor tłumaczy to w następujący sposób – dzięki badaniom przeprowadzonym przed i w trakcie męskiego orgazmu, zauważono, że mózg faceta jest dziwnie zaprogramowany. Otóż po `wykonanej robocie` ma się on dezaktywuje, a dokładnie kora mózgowa, odpowiedzialna za myślenie, odcina się od rzeczywistości. Zaraz później zakręt obręczy i ciało migdałowate wyłączają pożądanie. Dołóż do tego nagły przypływ oksytocyny i serotoniny, które wzmagają sen i oczywistym staje się, że musisz trochę pochrapać po numerku. Nie masz wyjścia, natury nie oszukasz.

Dodatkowo, przyspieszone krążenie po szczytowaniu pozbawia mięśnie glikogenu, czyli ładunku energetycznego, który mógłby pozwolić facetom na podtrzymanie rozmowy jeszcze chwilę po seksie. Mężczyźni mają gęstszą tkankę mięśniową niż kobiety, dlatego szybciej i łatwiej się męczą.

belka_zobacz-galerie-tygodn.jpg

Panowie, jesteśmy zatem usprawiedliwieni! Kobiety po orgazmie nie mają okresu odcięcia odpowiedzialnego za regenerację. Po seksie panie chcą więcej, panowie też chcą więcej. Spokoju.

Inne badanie, które miało miejsce podczas największego w Europie konwentu `zdrowie i uroda` - The Vitality Show, przeprowadzone na 10 000 dorosłych respondentów wykazało, że 80% facetów nie ma problemów z zaśnięciem po bzykaniu w porównaniu do 46% kobiet. Co ciekawe – 48% panów przyznało się do przyśnięcia w trakcie uprawiania seksu...

Podziel się tą informacją z jak największą liczbą kobiet, pokaż paniom, że nie jesteś śpiochem, a kompletnie zdrowym facetem z naturalnymi reakcjami!

Dodał(a): daktor Poniedziałek 27.01.2014

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)