Dlaczego ona nie ma ochoty na seks?

Jeśli zastanawiałeś się, dlaczego niektóre kobiety nie mają ochoty na seks, oto odpowiedź! Naukowcy dowiedli zależności pomiędzy zmiennością rytmu serca (HRV), a seksualnością kobiet

shutterstock_164329658.jpg

Zastanawiałeś się czasem, dlaczego jedne kobiety to prawdziwe demony seksu, a inne nieusannie skarżą się na ból głowy? Oto odpowiedź, która może wytłumaczyć znaczną część przypadków oziębłości seksualnej!

Amerykańscy naukowcy dowiedli, że istnieje zależność pomiędzy tętnem kobiet, a ewentualnymi problemami seksualnymi. Panie z niską zmiennością rytmu serca (HRV) mają dużo mniejszą ochotę na seks w porównaniu z kobietami o umiarkowanym lub wysokim HRV. Wnioski zostały przedstawione w czasopiśmie naukowym "Applied Psychology and Biofeedback".

W badaniu wzięły udział 72 kobiety w wieku od 18-39 lat. W trakcie oglądania filmu neutralnej treści naukowcy przez ok. 3 minuty mierzyli im puls elektrokardiografem. Na tej podstawie panie zostały podzielone na trzy grupy: z niskim, średnim i wysokim HRV. Potem poproszono je o wypełnienie kwestionariusza, który miał sprawdzić poziom ich seksualności.

Okazało się, że 29% pań cierpi z powodu zaburzeń seksualnych. Co ciekawe, im niższe było ich HRV, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia problemów seksualnych.

"Przy wysokim HRV pozycje dominujące należą do przywspółczulnego układu nerwowego, co sprzyja relaksacji organizmu" - wyjaśniła współautorka badania, Amelia Stanton.Dodał(a): Bartosz Joda Piątek 31.07.2015