Coraz więcej dziewic konsekrowanych w Polsce. Zobacz gdzie

W naszym kraju mieszkają już 253 dziewice konsekrowane. Czyżby polscy mężczyźni przestali stawać na wysokości zadania? Kobiety coraz częściej postanawiają spędzić życie w czystości, co potwierdza porównanie z rokiem ubiegłym.
siostry-konsekrowane.jpg

Dziewice konsekrowane to w skrócie kobiety, które zobowiązały się przed Bogiem do zachowania czystości przez całe życie. Ceremonia złożenia przysięgi przypomina zaślubiny i prowadzona jest przez ordynariusza diecezji. W dużym skrócie i uproszczeniu chętne zawierają związek małżeński z Jezusem Chrystusem.

Ich liczba w naszym kraju stale rośnie. Coraz więcej kobiet niebędących zakonnicami oddaje swą cnotę w ręce Jezusa Chrystusa. W zeszłym roku było ich 229, a w tym jest już 253. Na poniższej mapce znajdziesz, gdzie jest ich najwięcej, a gdzie najmniej.
polska.jpg
fot.:http://konsekrowane.org

Do obowiązków dziewic konsekrowanych należy oddawanie się pokucie, dziełom miłosierdzia, apostolstwu i gorliwej modlitwie.
Codziennie muszą odmawiać Liturgię Godzin, a przede wszystkim Jutrznię i Nieszpory. Panowie, musimy się wziąć w garść, bo to źle o nas świadczy, jeśli kobiety wolą się modlić niż spędzać czas z nami.

A tu sytuacja sprzed roku:
zrzut-ekranu-2016-04-30-o-13-27-27-04876c1061585db55bd3f768f9463ec5_3dc80d.png

Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.:https://www.instagram.com/explore/tags/sexynun/ Poniedziałek 29.05.2017