Co powinieneś wiedzieć na temat seksu w wodzie

Szybki numerek w basenie, jeziorze czy jacuzzi to bardzo filmowy seks. Wbrew pozorom wcale nie jest on jednak taki bezpieczny i przyjemny, jak może się wydawać.
iStock-137498682.jpg

Połączenie romantycznego seksu i dowolnego zbiornika wodnego jest fajne i romantyczne tylko na kinowym ekranie. W rzeczywistości stosunek w wodzie niesie za sobą niewiele przyjemnych konsekwencji i warto, żebyś był ich świadomy, nim przyjdzie ci do głowy dobierać się do swojej partnerki w jakimś akwenie.

Woda wysusza
Tu najpopularniejsze rozumowanie jest proste: skoro woda jest mokra, to powinna być dobrym lubrykantem. Tymczasem jest dokładnie odwrotnie, bo nie dość, że jej obecność wypłukuje wszystkie naturalne nawilżacze wytwarzane przez organizm, to dodatkowo wysusza skórę. A taki seks nie ma nic wspólnego z przyjemnością. Poza tym może doprowadzić do bolesnych otarć czy uszkodzenia prezerwatywy. A skoro o tym mowa…

Woda nie jest antykoncepcją
Trudno stwierdzić, na ile powszechne jest to przekonanie, jednak obalmy je raz na zawsze: woda nie służy jako środek zapobiegający ciąży i w wodzie również może dojść do zapłodnienia.

Seks w wodzie nie jest sterylny
Nie żeby seks w łóżku taki był, ale jeśli jest to twoje łóżko to przynajmniej nie złapiesz w nim salmonelli, bakterii E. coli, zapalenia dróg moczowych albo grzybicy. W wodzie natomiast ryzyko nabawienia się którejś z tych dolegliwości jest duże.

Dotyczy to przede wszystkim kobiet, jako że podczas stosunku dosłownie wpychasz w swoją partnerkę wodę wraz z tymi wszystkimi bakteriami, ale ty też nie jesteś bezpieczny, nawet jeśli masz na sobie prezerwatywę. Ryzyko złapania wymienionych zarazków i chorób istnieje przede wszystkim w naturalnych akwenach (rzeki, jeziora, morza), ale baseny, a nawet wanny również nie są bezpieczne.

Co istotne, woda w żaden sposób nie chroni też przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Wspomniane wcześniej otarcia i uszkodzenia antykoncepcji mogą doprowadzić do zarażenia którąś z takich chorób.

Czy więc możesz uprawiać seks w wodzie? My zalecilibyśmy co najwyżej wodne łóżko, ale jeśli już musisz, to rób to z umiarem i miej na uwadze wszystkie powyższe zagrożenia.

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Wtorek 06.11.2018