Apel agencji zdrowia do Amerykanów: „Nie płuczcie i nie używajcie ponownie prezerwatyw”

Amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób w ostatnim czasie musiało przypomnieć Amerykanom, jak prawidłowo powinno używać się prezerwatyw. Część z nich ponoć ma wciąż z tym problem.
iStock-850046112.jpg

Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC STD) wchodzi w skład amerykańskiego Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej. Głównym zadaniem agencji jest zapobieganie rozwojowi chorób oraz ich zwalczanie na wszelkie możliwe sposoby. Tyle że czasem CDC w swoich działaniach zmuszone jest walczyć z najgorszą i do tego nieuleczalną chorobą trawiącą część amerykańskiego społeczeństwa: z głupotą.

Oto pod koniec lipca Centrum Kontroli i Prewencji Chorób zaapelowało do swoich rodaków na Twitterze: „Nie płuczcie i nie używajcie ponownie prezerwatyw! Używajcie nowej przy każdym stosunku seksualnym”. Agencja czuła się w obowiązku przypomnieć tę podstawową wiedzę z zakresu bezpieczeństwa seksu, bo, jak się okazuje, jest ona wciąż obca niektórym Amerykanom. „Przypominamy, bo ludzie wciąż to robią” – napisało CDC.

Screenshot_2018-08-02 CDC STD on Twitter.png

Według badań przeprowadzonych przez Instytut Kinseya aż 1,4 do nawet 3,3 proc. Amerykanów przyznało, że przynajmniej raz w życiu zdarzyło im się użyć tej samej gumki podczas stosunków seksualnych.

Pomijając już jednak kwestie zdrowotne i higieniczne – nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie, jak w ogóle to jest technicznie możliwe, by założyć ponownie raz zdjętą prezerwatywę. Ale mniejsza o to, nie próbujmy dociekać. Wy też pamiętajcie po prostu, że wszystkie prezerwatywy są jednorazowe, po każdym użyciu należy zawinąć je w kawałek chustki lub papieru toaletowego i wyrzucić do śmieci. Broń boże do toalety.


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Czwartek 02.08.2018