7 sposobów na bycie atrakcyjnym dla kobiet

A gdyby tak wejść w kobiecy umysł i dowiedzieć się, co tak naprawdę je kręci? Choć w sprawach damsko-męskich ciężko o jednoznaczną receptę, to mamy dla was kilka wskazówek.

iStock-1032048512.jpg


1. Wyglądaj na bogatszego niż jesteś


Taka jest smutna prawda, którą potwierdziły badania uniwersytetów w Walii i Cardiff. Mężczyźni pozujący do zdjęć przy drogich samochodach lub w luksusowych mieszkaniach byli oceniani jako bardziej atrakcyjni niż „przeciętniacy”. Nie zachęcamy do fotografowania się z cudzym samochodem (choć dziwi nas, że wciąż tylu kolesi to robi), ale do rozsądnego gospodarowania wizerunkiem. Świetnym pomysłem jest beżowy płaszcz - one zawsze wyglądają drogo. No, pod warunkiem, że wracając z nocnej popijawy nie uświnisz go kebabem z budki.

2. Blizny dodają charakteru


Niekoniecznie te po trądziku, ale jeśli starszy brat przyłożył ci w dzieciństwie cegłą, to jest spora szansa na to, że ślad po tym uderzeniu może zaimponować kobiecie. Co ciekawe, kobiety lubią łobuzów, ale na krótką metę. Tak wynika z badań Uniwersytetu w Liverpoolu.

3. Sporty ekstremalne

Nie tylko pozwolą zdobyć ci blizny, ale wzbudzają zainteresowanie płci przeciwnej. Dokładniej chodzi o podziw dla mężczyzn, którzy nie boją się podejmowania ryzyka, które wiąże się z uprawianiem ekstremalnych sportów. Pamiętaj jednak, że seksowne ryzyko to np. skok ze spadochronem, a nie seks bez zabezpieczenia.

4. Efekt Gorge’a Clonney’a


Czyli wyglądaj na starszego. Nie chodzi o to, żebyś nagle zaczął przypominać własnego ojca, tylko o rodzaj dojrzałości, która przejawia się w wyglądzie i zachowaniu. Kobiety wolą starszych mężczyzn i nie ma w tym nic niezwykłego. Już w podstawówce twoja seksowna koleżanka wolała kolegów ze starszych klas.

5. Zarost

Lekki zarost pomoże ci przyciągnąć uwagę i osiągnąć efekt Gorge’a Clonney’a (patrz wyżej). Oczywiście mowa o brodzie. Włosy w nosie i uszach nie dodają ci uroku. Nie, te na plecach też nie. Za to zadbane owłosienie na twarzy kojarzy się z męskością i jest bardzo pozytywnie odbierane przez kobiety.

6. Zapach

Dobry zapach dodaje pewności siebie. Nie namawiamy do tego, żebyś pachniał jak perfumeria, ale dobrze dobrana nuta sprawi, że zaczniesz przyciągać uwagę. I naprawdę nie wierz tym, który twierdzą, że prawdziwy mężczyzna pachnie potem i wiórami z tartaku. Jeżeli zdarza mu się to poza siłownią i warsztatem stolarkim, to może zapomnieć o rżnięciu innym niż na trajzedze.

7. Mierz siły na zamiary

Opowieści o tym, że możesz wszystko pozostaw nawiedzonym trenerom rozwoju osobistego. Doskonale wiesz jaka jest jego pozycja w randkowym rankingu. Jeśli jesteś mocną czwórką, to nie uderzaj do dziesiątki, bo czekają cię wyłącznie frustracje i robótki ręczne. Choć badania Uniwersytetu w Berkley dowodzą, że w aplikacjach randkowych celujemy w użytkowników, którzy są o oczko wyżej w hierarchii atrakcyjności, to więcej odpowiedzi dostajemy od użytkowników na zbliżonym poziomie.


ZOBACZ TAKŻE: JAKI MA WPŁYW MARIHUANA NA SEKS?
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Niedziela 29.12.2019