Zwodują Titanica II już w 2016 roku!

To jeden z najbardziej wizjonerskich projektów ostatnimi czasy. Gdy Richard Branson planuje podróże orbitalne i eksplorację Rowu Mariańskiego (10 911 m.p.p.m.) inny ekscentryk, Clive Palmer, zabrał się za budowanie repliki legendarnego statku pasażerskiego – Titanica i nazywa to swoim `lotem w kosmos`.
titanic-2-otw.jpg

fot.: titanic-ii.com

Australijski profesor i miliarder postanowił oddać hołd wszystkim ludziom zaangażowanym w tworzenie Titanica oraz tragicznie zmarłym w katastrofie, która nastąpiła w piątym dniu od jego zwodowania. Największy w historii statek pasażerski zatonął po zderzeniu z górą lodową 15 kwietnia 1912 roku.

Titanic II będzie wierną kopią swojego imiennika. Wnętrza i meble będą odwzorowane z największą dokładnością. Styl retro spotka się na jednym pokładzie z najnowszą technologią 21. wieku, by uchronić krypę przed powtórką z historii. Także dostępne dla pasażerów sprzęty będą w stylu retro jednak z najświeższą funkcjonalnością. Taka australijska hipsterka na wodzie. 270-metrowy statek transatlantycki napędzany będzie silnikami Diesla, w odróżnieniu od protoplasty, który żywił się węglem.

Wnętrza Titanica II będą tonęły(!) w przepychu. Tak jak w przeszłości – wystrojem mają konkurować z najbardziej ekskluzywnymi hotelami świata. Pierwsza klasa ma być utrzymana w stylu Ludwika XV, a dominować będą panele z rzeźbionego dębu, mahoń i masa perłowa. Do kajut w najwyższym standardzie przylegać będą szerokie na 15 metrów, prywatne, podgrzewane i usłane zielenią tarasy. Główną klatkę schodową oraz skupione wokół niej foyer zwieńczy wielka szklana kopuła.Poza ultra ekskluzywnymi biletami, zapewniającymi najwyższy poziom luksusu, będą również niższe standardy. Zupełnie jak w dawniej, tak i teraz wszystkie trzy klasy będą od siebie oddzielone, jednak już nie w tak dyskryminacyjny sposób. W przeszłości maksymalną liczbę pasażerów - 2435 (bez względu na rodzaj biletu) obsługiwać miało 892 członków załogi, tak ma być i współcześnie. W momencie katastrofy Titanica na pokładzie było 1324 gości. Bezpieczeństwo stało się priorytetem w tym projekcie, dlatego kolos wyposażony będzie w nadprogramową ilość kamizelek i szalup ratunkowych.

Planowane wodowanie Titanica II ma odbyć się w 2016 roku w Southampton w Wielkiej Brytanii. Stamtąd wyruszy w legendarną podróż szlakiem swego poprzednika do Nowego Jorku. Technologia jest nieporównywalnie bardziej zaawansowana niż ta sprzed ponad 100 lat, więc obawy o powtórkę z historii powinny być nieuzasadnione. Jednak miejsce wybudowania największego statku pasażerskiego może wprawiać w zakłopotanie i nastręczać wątpliwości co do jakości wykonania. Clive Palmer wybrał do tego celu Chiny. Z miejsca nasuwa się skojarzenie, że Titanic II może okazać się... podróbką.

Parametry Titanica 2 mają być zbliżone do oryginalnych:
Długość - 268,99 m
Szerokość - 29,41 m
Wysokość - 53,34 m
Prędkość:
rejsowa - 21 węzłów (39 km/h)
maksymalna - 24 węzły (44,5 km/h)

Nowy transatlantyk może by szerszy od oryginału żeby zapewnić statkowi większą stabilność.

Dodał(a): gianni Środa 27.02.2013