Znamy terminarz Formuły 1. Wyciekło kalendarium

Jeśli tegoroczne wyścigi Formuły 1 się odbędą, to z pewnością z innej formie, niż dotychczas. Ujawniony nieoficjalny kalendarz zdradza szczegóły sezonu 2020.
iStock-486361122.jpg

Koronawirus całkowicie zmienił oblicze sportu i wielu uświadomiło sobie, że potężne dochody zawodników są uzależnione od liczby kibiców. I choć świat jeszcze nie uporał się z pandemią, to władze F1 już planują powrót do rzeczywistości. Tak przynajmniej wynika z nieoficjalnego kalendarza, do którego dotarł niemiecki dziennik „Bild”. 

CZYTAJ TAKŻE: DYREKTOR PIRELLI PO GODZINACH ZAMIENIA SIĘ W SUPERMENA NASZYCH CZASÓW

Według informacji uzyskanych przez dziennikarzy, z planowanych na 2020 rok 22 wyścigów odbędzie się 17. Sezon mają otworzyć konkursy o Grand Prix Austrii 5 i 12 lipca oraz Grand Prix Wielkiej Brytanii zaplanowane na 26 lipca i 2 sierpnia. Następnie kierowcy spotkają się podczas zawodów Grand Prix Węgier, które mają się odbyć 16 i 18 sierpnia.

Wyścigi uznawane za najważniejsze w sezonie, czyli Grand Prix Belgii, Włoch i Holandii nie znalazły się w kalendarzu. Zdaniem gazety jest to spowodowane wciąż obowiązującymi zakazami i nieprzewidywalnością rozwoju pandemii, zwłaszcza we Włoszech. 

Pełny – choć nieoficjalny –  kalendarz prezentuje się następująco: 

5 lipca - GP Austrii
12 lipca - GP Austrii
26 lipca - GP Wielkiej Brytanii
6 sierpnia - GP Wielkiej Brytanii
16 sierpnia - GP Węgier
18 sierpnia - GP Węgier
6 września - GP Azerbejdżanu
20 września - GP Singapuru
27 września - GP Rosji
4 października - GP Chin
11 października - GP Japonii
25 października - GP USA
1 listopada - GP Meksyku
8 listopada - GP Brazylii
22 listopada - GP Wietnamu
6 grudnia - GP Bahrajnu


Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Środa 29.04.2020